Partia Slovákov je v kľude, dnes však vypukne vojna!

03.12.2018 10:45:18
Účasť na každom podujatí, ktoré trvá niekoľko dní, je náročná hlavne po kondičnej, ale aj psychickej stránke. Obzvlášť účasť reprezentantov na Majstrovstvách sveta, kde odohráte množstvo ťažkých zápasov za relatívne krátky čas. Vtedy príde veľmi vhod deň voľna. Ako ho trávia naši reprezentanti?

„Nuž doobeda sa snažím ešte oddychovať v posteli. Neskôr mám v pláne sa oprieť o zopár školských povinností, lebo deadliny nepustia. A inak som rád, ak sa vymyslí spoločný program, kde je sranda a dôležité je, že sme spolu. Pomáha to celkovej nálade v tíme,“ prezradil obranca Ľuboš Šefčík. Na otázku aký majú chlapci v Prahe konkrétny program mlčal ako partizán: „Neviem, či to môžem prezradiť. Je to skôr otázka na realizačný tím...“ Stratégia "Šefčovi" nevyšla, pretože nebolo potrebné pátrať dlho. Ronald Gašparík bol v tomto menej obozretný, čiže nebolo potrebné „bombardovať“ realizačný tím: „Snažím sa čo najviac si oddýchnuť a čo najlepšie zregenerovať telo, čo zahŕňa hranie „FIFA“ na izbe, alebo iba tak ležať a pozerať filmy. No dnes máme s chlapcami na pláne laser game, takže až také volňásko to asi nebude.“ Niekomu stačí vybehnúť na chodbu hotela a o zábavu je postarané. „Svoj voľný čas som napríklad v sobotu strávil na chodbe hotela, kde sme ubytovaní. Spoločne s Lacim Gálom a Lukášom Řezaninom sme sa rozprávali o živote. Sme super kolektív a všetci si rozumieme, čo chceme preniesť aj na ihrisko. Vo voľnom čase sa určite nikto z nás nenudí a to je dobre,“ povedal so šibalským úsmevom Michal Dudovič.

 

Martin Glický je o niečo väčší „pohoďák,“ ktorý si rád pospí ak má na to čas. „Bol som na neskorších raňajkách. Dnes máme voľný deň, takže bol trošku dlhší spánok. Na obed máme spoločnú aktivitu, ktorou je laser game a poobede odpočinok, kto ako potrebuje, či už masáž, prechádzka, spánok a podobne.“ Kapitán nášho tímu sa venuje trom oblastiam. „Mám také tri veci, ktoré striedam. Prvou je práca na príprave turnaja Slovak floorball cup a ďalších projektoch. Druhou je maximálny oddych ako sauna, bazén, strečingy a spánok. A nakoniec obľúbené stokovanie s chalanmi, bavenie sa o ničom a všetkom,“ povedal Lukáš Řezanina.

 

Nech je tak, či onak, vidno, že sa slovenskí reprezentanti vo florbale správajú príkladne a profesionálne, čo by našim trénerom mohli závidieť koučovia niektorých iných športov...

späť