Partizánske chce získať skúsené hráčky a udržať sa v Hyundai extralige

12.06.2019 11:10:07
Florbalistky tímu FBK Harvard Parizánske sa v sezóne 2019/2020 predstavia premiérovo v najvyššej slovenskej súťaži. Účasť v Hyundai extralige si zabezpečili barážovým triumfom nad Mikulášom Prešov 3:0 na zápasy. Cieľom klubu je odohrať medzi elitou viac ako jediný ročník.

Prvoradé bude, aby sme sa v súťaži zachránili, chceli by sme sa umiestniť do siedmeho miesta,“ uviedol pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček.

 

Uvedomuje si však, že to nebude jednoduchá úloha. „Nemali sme možnosť konfrontovať sa s extraligovými družstvami, jediná naša skúsenosť je baráž s Prešovom a o tej sa nedá hovoriť, že by nás príliš preverila. V lete je čas, aby sme družstvo vylepšili a pripravili sa dostatočne na to, aby sme zvládli náš cieľ,“ povedal.

 

V Partizánskom už usilovne pracujú na vhodnom doplnení kádra. „V minulosti som trénoval tím, z ktorého dievčatá odišli študovať na vysoké školy do iných miest a je možnosť, že by sa teraz vrátili do Partizánskeho. S niektorými hráčkami už sme v kontakte. Ďalší variant je, že sa pokúsime stiahnuť dievčatá z nižších súťaží,“ ozrejmil Ďuríček.

 

Každý tréner by chcel mať v tíme čo najviac hráčok, aby bola na každom poste konkurencia a aby všetky dievčatá museli makať, aby sa udržali v zostave. Myslím si, že by nám mohlo stačiť pätnásť hráčok na to, aby sme v pokoji odohrali nasledujúci ročník. Preferujem systém s dvoma formáciami, tretia je najmä na to, aby sa dievčatá prestriedali, čo je dôležité najmä keď prídu zranenia, ktorým sa počas sezóny určite nevyhneme,“ dodal.

 

Kouč Harvardu tvrdí, že cieľom manažmentu je angažovať najmä skúsené florbalistky, od ktorých by sa mohli učiť mladé hráčky. „Myslím si, že máme vyrovnaný káder. Disponujeme dvoma výbornými brankárkami – jedna je vekom ešte dorastenka, druhá má zase skúsenosti z majstrovstiev sveta junioriek. V obrane máme takisto mladé dievčatá, ktoré počas uplynulej sezóny dosiahli veľký progres. V minulom ročníku sme nastrieľali veľmi veľa gólov, takže myslím si, že spokojní môžeme byť aj s ofenzívou. Do mladého družstva by sme radi dostali aj staršie hráčky, ktoré by priniesli potrebné skúsenosti,“ uzavrel Dušan Ďuríček.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť