Partizánske novým účastníkom extraligy, Michalovce zostávajú

26.03.2019 10:11:50
V barážových zápasoch o postup do extraligy žien sa počas víkendu definitívne rozhodlo, kto bude deviatym a desiatym účastníkom budúcej sezóny. Svoju pozíciu uhájilo družstvo Michaloviec, ktoré vyhralo 3:0 na zápasy s bratislavským Lidom, ktoré však nemalo ambíciu postúpiť. Prvoligový nováčik z Partizánskeho uspel s extraligovým Prešovom, ktorý vyradil 3:0 na zápasy a stáva sa novým účastníkom extraligy.

Počas celej sezóny dreli a postupne si držali pozíciu, ktorá im zaručovala účasť v boji o postup do najvyššej súťaže. Nezvládli len súboje s víťazom ligy béčkom Nemšovej, ktorá však nastupovala na zápasy s hráčkami z extraligy. Malé zakopnutie prišlo v podobe remízy s druhým účastníkom baráže Lidom a prehrou  s béčkom Kysuckého Nového Mesta. V poslednom kole, keď už mali všetko isté a oklieštenú zostavu podľahli Cassovii Košice. V ostatných súbojoch vždy dominovali a svoji súperov porážali. Reč je o Partizánskom, ktoré sa dostalo do baráže a v nej pokorilo extraligový FBC Mikuláš Prešov 3:0 na zápasy. V sobotu doma zakončili sériu výhrou 10:4 a stali sa extraligovým tímom! „Posledný zápas bol z našej strany zbytočne nervózny. Dievčatá sa chceli ukázať pred výborným publikom v čo najlepšom svetle, čo im ale zároveň zväzovalo ruky... Nevadí, dokázali sme to a užívame si pár dní slávy. Mám pocit, že dievčatá táto baráž viac stmelila a ja sa teším na ďalšiu spoluprácu. Reálne si myslím, že toto družstvo má na to aby sa dostalo v extralige do play-off. Budeme na tom pracovať aby sa nám to podarilo,“ povedal šťastný tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček.

 

V druhej sérii to možno mali extraligové Michalovce uľahčené tým, že druhý účastník prvej ligy ŠK Lido nemalo ambíciu postúpiť. Tým ale nechceme znevažovať víťazstvá a kvalitu Michaloviec, ktoré museli bojovať a strieľať góly aby dokázali, že do extraligy patria. Po dvoch domácich víťazstvách ukončili sériu v Malackách, kde zdolali domáce Lido 8:4.

 

Výsledky barážových zápasov extraligy žien:

 

3. zápas – sobota 23. 3. 2019:

 

ŠK Lido Prírodovedec – Eastern Wings Michalovce 4:8 (2:1, 2:2, 0:5)

 

FBK Harvard Partizánske – FBC Mikuláš Prešov 10:4 (2:0, 6:3, 2:1)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť