Partizánske si chce priblížiť účasť v baráži o postup do extraligy

11.01.2019 07:26:14
Prvá liga žien má pred sebou súboje trinásteho a štrnásteho kola. O dve miestenky, ktoré zabezpečia družstvám účasť v baráži o postup do extraligy bojujú prakticky tri družstvá FBK Harvard Partizánske, ŠK Lido Prírodovedec a 1. FBC Florbal Trenčín. Dve z nich sa už zajtra stretnú v Bratislave, kde Lido privíta Partizánske.

Keďže líderky súťaže, ktorým je B-tím Nemšovej, nemôžu postúpiť do extraligy, je zápas medzi Lidom a Partizánskym súbojom dvoch adeptov na baráž. Dievčatá z Trenčína zatiaľ na oba celky strácajú šesť bodov. Partizánske čaká ešte v nedeľu duel s posledným tímom tabuľky, bratislavským Florpédom. „Vieme o čo v Bratislave hráme a preto sa budeme snažiť naplno bodovať. prestávku sme využili na oddych a v nedeľu 6. januára sme boli na prípravnom zápase vo Viedni, v ktorom sme jednoznačne dominovali. Bol by som preto rád, keby sme v tom aj pokračovali. Nechceme žiadne družstvo podceňovať a preto k obom súperom musíme pristupovať s rovnakým nasadením,“ povedal tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček.

 

Nováčik z Čadce má za sebou už dve víťazstvá v sezóne a zajtra sa pokúsi zabodovať doma s Mútnym a v nedeľu v Badíne proti Banskej Bystrici. Ak by dievčatá uspeli, priblížia sa k obom súperom v tabuľke. „Sme si vedomí, že máme pred sebou súperky, ktoré už poznáme a preto si trúfame zbierať body naďalej. Nevzdávame sa, nebojíme sa a trénujeme. Prvá liga si vyberá svoju daň a nám sa kopia zranenia a postupne míňajú hračky, ale stále veríme, že ešte máme čo ukázať a je o čo bojovať. A my chceme bojovať,“ povedal tréner Čadce Peter Jurga.

 

Kysučanky, presnejšie ich B-tím sa predstaví v Badíne proti Banskej Bystrici a na druhý deň privíta doma Mútne. Líderky súťaže, béčko Nemšovej, ktoré doposiaľ nestratilo ani bod, si v Košiciach zahrá proti domácej Cassovii. Súboj Košíc a Trenčína odložili.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

13. kolo – sobota 12. 1. 2019:

 

12.30 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBK Harvard Partizánske (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

14.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – JSC – Wild Girls Čadca (MŠH PRATEX, Andreja Hlinku, Čadca)

17.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (ŠH Tajovského, Badín)

Zápas Cassovia Velesis Košice – 1. FBC Florbal Trenčín odložili.

 

14. kolo – nedeľa 13. 1. 2019:

 

10.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

11.30 hod – Cassovia Velesis Košice – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ (Multihala, Alejova, Košice)

12.30 hod – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – FBK Harvard Partizánske (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

16.30 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – JSC – Wild Girls Čadca (ŠH Tajovského, Badín)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť