Patrik Bulko: „Do Piešťan pocestujeme so širším kádrom.“

14.02.2020 19:27:30
Už v nedeľu sa počas telefonického výberu dozvieme zloženie štvrťfinálových dvojíc play-off aktuálneho ročníka extraligy juniorov. Ešte pred tým nás však čakajú posledné dve kolá základnej časti. Osmička je už známa dávnejšie a víťazom je zaslúžene 1. FBC Florbal Trenčín, no ešte sa o nejaké pozície bude bojovať, hoci v klube Snipers prišli na to, že aktuálne štvrté miesto nemusí byť pre nich ideálne...

Posledný duel sezóny absolvujú zajtra hráči Piešťan, ktorí s definitívou obsadia posledné 10. miesto tabuľky. Čaká ich však neľahká rozlúčka so sezónou, pretože doma narazia na víťaza základnej časti 1. FBC Trenčín. Prví Trenčania však cestujú do kúpeľného mesta so širšou zostavou. „Posledný zápas základnej časti súťaže je zároveň poslednou šancou na dotvorenie družstva pred play-off. Z tohto dôvodu pocestujeme do Piešťan v širšom hráčskom zložení a pokúsime sa nájsť vhodné alternatívy do jednotlivých už existujúcich formácii,“ povedal tréner 1. FBC Florbal Trenčín Patrik Bulko.

 

Cieľom bratislavského družstva Snipers bola pozícia do štvrtého miesta. Aktuálne si ju držia a v prípade úspešných výsledkov v Žiline a v Mútnom to zvládnu. „Sme v prvej štvorke ale uvedomujeme si, že aj keď v nej ostaneme a do play-off dostaneme niekoho zo štvorice Banská Bystrica, Mútne, Florko, či Tsunami, nie je výhra a určite to neznamená, že to bude ľahšia cesta. Preto nejdeme za štvrtým miestom, stoj čo stoj ale nechávame to tak ako to príde a uvidíme v ktorej štvorke budeme a proti komu budeme hrať štvrťfinále. Čo sa týka samotných zápasov, oba budú náročné a chcel by som od chalanov aby ukázali, čo sme od septembra natrénovali a na čom sme pracovali. Celú sezónu som ich pripravoval na to aby sme si do play-off natrénovali určité veci a tie budem chcieť od nich vidieť. Určitým faktorom bude aj skutočnosť, že v Bratislave už začali jarné prázdniny a chalani sú na lyžovačkách ale od začiatku máme juniorskú extraligu ako doplnkovú súťaž hlavne pre juniorov a dorastencov a preto dostanú šancu ďalší hráči. Sám som zvedavý ako to zvládnu a ako samotné stretnutia dopadnú,“ povedal obšírnym spôsobom tréner bratislavského Snipers Tomáš Chvála.

 

Keďže sa koná telefonický výber súperov, pozície na piatom až ôsmom mieste je zrejme zbytočné riešiť a tak skôr tímy ešte dolaďujú zloženie ideálnych formácii. Podobne to plánujú aj v Banskej Bystrici, ktorá sa predstaví v Košiciach proti ATU a Florku. „Do Košíc cestujeme s tým, že chceme zabodovať a vytvoriť si dobrú náladu v kabíne, doladiť určité herné prvky a nachystať sa kvalitne na play-off,“ povedal tréner Dukly Banská Bystrica Krištof Štipák.

 

Hráči Tsunami záhorskej Bystrice si tiež preveria svoju pripravenosť a cestujú na dva duely na stredné Slovensko. Už zajtra si zahrajú v Rabči proti Mútnemu a v nedeľu v Žiline proti Grasshoppers. S aktuálnou sezónou sa rozlúčia aj hráči Modry, no súboje proti Florku a ATU mladému družstvu spod Malých Karpát dajú zrejme poriadne zabrať.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

19. kolo – sobota 15. 2. 2020:

 

10.30 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Snipers Bratislava (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

15.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH, Rabčická, Rabča)

15.00 hod – FK Florko Košice – FBC BlueBerries Modra (Multihala, Alejová, Košice)

15.00 hod – FBC Páv Piešťany – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH P. D. Coubertina, Nám. SNP, Piešťany)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

 

20. kolo – nedeľa 16. 2. 2020:

 

10.00 hod – FK Florko Košice – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (Multihala, Alejová, Košice)

11.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC BlueBerries Modra (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

11.30 hod – TJ FBK Hornets Mútne – Snipers Bratislava (ŠH pri ZŠ, Mútne)

14.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

 

ZDROJ FOTO: 1. FBC Florbal Trenčín

späť