Petr Koutný povedie juniorský reprezentačný výber Slovenska

22.12.2012 17:14:47
„Víme dobře do čeho jdeme a je to pro nás velká motivace."

Slovenskí juniori sa v máji predstavia na majstrovstvách sveta v Nemecku. Prípravný proces sa odštartuje po novom roku s novým realizačným tímom. Dvojicu Granec, Lamačka vystrieda český lodivod Petr Koutný, ktorý povedie slovenskú juniorskú reprezentáciu spolu so svojim realizačným tímom.

 

„Petr Koutný z hádzanej prišiel k florbalu. Od roku 1998 pôsobil v Pepine Ostrava, súčasnom Remedicum Ostrva na trénerských postoch. Ako tréner viedol ostrvských mužov (2. miesto), juniorov (1. miesto) a momentálne pôsobí ako šéftréner mládežníckych zložiek. Od roku 2008 sa Petr Koutný venuje vozičkárskemu florbalu, kde je hlavný tréner českej vozičkárskej reprezentácie. V Ahol Ostrava sa venuje vozičkárom na klubovej úrovni. “

 

Výberové konanie na reprezentačných trénerov vypísalo SZFB. Petr Koutný bol jedným, ktorý uspel vo výberovom konaní. „Slovenský svaz pořádal konkurs já jsem poslal přihlášku.“ opísal stručne cestu k slovenským juniorom Koutný. „Určitě mám přehled o situaci ve slovenském florbalu z toho důvodu jsem se dal na tuto práci.“ dodáva na svoju adresu reprezentačného trénera juniorov. Slovensko mu však nie je cudzie, keď viedol hádzanárky Bánoviec nad Bebravou.

 

Realizačný tím sa bude skladať z viacerých členov. „Realizační tým bude: Koutný Petr, Svačinka Tomáš, Onderko Marek a ostatní jsou v jednání.“ Je zrejmé, že tím ponesie český florbalový rukopis.  Asistent trénera Marek Onderko, lodivod Košického ATU bude dôležitým článkom.

 

Tréneri majú pred sebou veľa práce a sú tlačený časom. „Do mistrovství zbývá krátký čas, ale určitě se dohodneme dle plánu přípravy.“ Cieľ je jasný a má ho i nový realizačný tím, čo potvrdzujú slová trénera. „Naše vize je uspět a dobře reprezentovat Slovensko na mezinárodní úrovni.“

 

„Víme dobře do čeho jdeme a je to pro nás velká motivace k úspěšné spolupráci.“ dodal v záver rozhovoru Petr Koutný, nový reprezentačný tréner juniorov Slovenska.

 

FOTO: archív P. Koutný/ autor: Petr Alina

 

späť