Petra Kňažková sa teší na Nitru

16.12.2016 13:39:58
Najvyššia súťaž žien – extraliga, má pred sebou víkendové dvojkolo. Ešte včera poctivo „zarezávali“ slovenské reprezentantky na jednodňovom zraze ženskej reprezentácie v Trenčíne a už zajtra odohrajú súboje domácej súťaže.

Líderky aktuálnej sezóny a úradujúce majsterky Slovenska, dievčatá z Pruského odohrajú zajtrajší súboj s Nitrou doma. V nedeľu sa presunú do Bratislavy, kde sa stretnú s tímom Lafranconi. „Zajtra hráme s Nitrou v Dubnici, nakoľko nemajú voľnú halu, tak prídu oni k nám, čo je pre nás výhodou. Na tento zápas sa celkom teším, pretože som v tomto tíme pred časom pôsobila a navyše s niektorými novými dievčatami som odohrala rôzne letné turnaje a tak sme sa skamarátili,“ povedala hráčka ŠK 98 Pruské Petra Kňažková a k stretnutiu v Bratislave dodala: „Ak podá každá z nás kvalitný výkon ako v predchádzajúcich zápasoch, tak môžeme byť opäť úspešné a natiahnuť sériu, čo by nás všetky potešilo. Verím, že nastúpime v plnom zložení.“

 

Prešovčanky si zahrajú dva domáce zápasy. Zajtra hostia Tvrdošín, ktorý výkonnostne rastie zo zápasu na zápas a o deň neskôr zavítajú do Prešova Kysučanky, ktoré potrebujú body aby mohli uvažovať o účasti v play off.

 

Posledná Banská Bystrica mala v klube šarapatu v podobe virózy, no nečaká ich ľahký duel. Do Badína pricestujú vicemajsterky zo Spišskej Novej Vsi. „Na tento súboj cestujeme v plnej sile a celkom určite dostanú príležitosť aj menej skúsené dievčatá, ktoré sa pomaly chytajú aj v náročnejších zápasoch extraligy,“ povedala brankárka Spišiačok Jana Dupčáková, ktorej sme sa spýtali aj na pocity zo včerajšieho reprezentačného zrazu: „Bolo fajn. Dievčatá sa venovali rôznym druhom streľby a po dobrom obede sme mali hernú časť, ktorá bola zameraná na hru pod tlakom.“

 

Ani Michalovce nemusia cestovať za svojimi súpermi, ale o body budú bojovať v domácom prostredí. Najprv proti Kysuckému Novému Mestu a v nedeľu proti Oravčankám z Tvrdošína.

 

Dievčatá z Nemšovej si zahrajú v Bratislave proti Lafranconi a o deň neskôr v Nitre.

 

Program Extraligy žien:

 

11. kolo – sobota 17. 12. 2016:

 

15.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FbK Tvrdošín (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

16.30 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK 98 Pruské (MŠH, Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.00 hod – 1. FbK BCF Banská Bystrica – FbK Kométa Spišská Nová Ves (ŠH, Tajovského, Badín)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Športová, Michalovce)

18.15 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

 

12. kolo – nedeľa 18. 12. 2016:

 

11.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FbK Tvrdošín (MŠH, Športová, Michalovce)

11.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

11.30 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava – ŠK 98 Pruské (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

15.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

ZDROJ FOTO: Milan Koža

späť