Po boku Onderka sa objaví na lavičke repre Fín Lehtinen!

10.07.2018 15:46:57
Slovenská reprezentácia juniorov sa od zajtra predstaví na tradičnom medzinárodnom klubovom turnaji Prague Games. Hlavný tréner slovenského výberu Marek Onderko, bude mať na lavičke posilu, ktorou je Fín Ilkka Lehtinen!

Slovenská juniorka si zahrá v základnej skupine „C“, kde na chlapcov čakajú české tímy 1. MVIL Ostrava, TJ Sokol Královské Vinohrady a FbC Aligators. „Na turnaj cestujeme s cieľom odohrať kvalitné zápasy v krátkom časovom slede tak, aby hráči mohli aplikovať v hre prvky, ktoré si osvojili počas predchádzajúcich zrazov. Ukázali sa a potvrdili, že oni sú tí praví hráči na správnych pozíciách a že do reprezentácie patria,“ povedal na úvod tréner Slovenska Marek Onderko a dodal: „Jednoznačne chceme, aby hrali všetci hráči bez ohľadu na výsledok, no dúfame, že sa dostaneme čo najďalej, aby tých zápasov bolo čo najviac. Sústrediť sa budeme na prechody do pásma, napádanie hneď po strate lopty a založenie útoku z pod tlaku súpera.“

 

Zatiaľ neoficiálnou perličkou je skutočnosť, že Onderka na lavičke v Prahe posilní fínsky kouč Ilkka Lehtinen, ktorý v súčasnosti pôsobí vo švajčiarskom Thurgau. „Nechcel som to veľmi spomínať, pretože naša prípadná spolupráca nie je oficiálne potvrdená Slovenským zväzom florbalu. Lehtinen cestuje do Prahy s mládežníckymi družstvami švajčiarskeho Thurgau a máme sa osobne stretnúť a porozprávať. Ak sa spoločne dohodneme, tak naša spolupráca by sa mohla rozvinúť od septembra,“ prezradil hlavný tréner slovenskej reprezentácie juniorov.

 

Nominácia juniorov Slovenska na Prague Games 2018:

 

Brankári:

 

DINKA Timotej (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

ŠUŠKA Jakub (FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina)

 

Obrancovia:

 

BEZEG Peter (FaBK ATU Košice)

BUČKO Šimon (FaBK ATU Košice)

FAITH Roman (FaBK ATU Košice)

KELEMEN Samuel (FaBK ATU Košice)

PATÁK Dominik (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

ŠMAJDA Šimon (ŠK Hargašova Záhorská Bystrica)

 

Útočníci:

 

GRICH Jakub (FK Florko Košice)

HATALA Šimon (1. FBC Florbal Trenčín)

HRABČÁK Peter (FK Florko Košice)

JANČO Samuel (FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina)

LUPTÁK Jakub (iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava)

MIRT Ladislav (FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina)

NOTA Jakub (FBC Ostrava, ČR)

UJHELYI Dávid (FaBK ATU Košice)

VASIĽ Patrik (FK Florko Košice)

 

Tréner:

 

Marek Onderko

 

Asistent:

 

Ilkka Lehtinen

späť