Po Japoncoch na rade Južná Kórea

07.12.2014 23:31:13
Slovenskí reprezentanti majú pred sebou ranný zápas skupiny „C“, keď sa už o 10.00 hod stretnú proti Južnej Kórei.

V úvodnom vystúpení si naši chlapci poradili s Japonskom, ktoré zdolali 9:4, no v tábore Slovenska vládla nespokojnosť. „Víťazstvo neznamená všetko. Robili sme veľké množstvo chýb, ktoré Japonci potrestali. Skúsenejší súperi by nám mohli narobiť väčšie problémy, ktoré by mohli znamenať prehru zápasu,“ povedal tréner Miroslav Sága. Kórea je však iný súper a každý zápas sa začína od skóre 0:0. „Súpera sme si boli osobne aj s hráčmi pozrieť v súboji proti USA. Očakávali sme kvalitný zápas, obzvlášť keď sme vedeli, že v príprave Kórea zdolala Japonsko 10:1. Kórejcov však Američania takmer do ničoho nepustili. Môj kolega Petr Koutný si oboch súperov takticky rozanalyzoval, aby dokázal tím kvalitne pripraviť na zápasy,“ dodal Sága.

 

Južná Kórea nepôsobí až tak kompaktne ako Japonsko. Sú menej dôslední v obrannej činnosti, čo by naši chlapci mohli využiť. „Sme na majstrovstvách sveta a my si nemôžeme dovoliť podceniť žiadneho súpera. Chceme eliminovať chyby, ktoré sme vyprodukovali v predchádzajúcom zápase, no samozrejme ideme vyhrať. Chlapcom veríme, že budú lepšie dodržiavať stanovenú taktiku.“

 

Tréneri pristúpia aj k zmenám v zostave. Do brány pôjde Dominik Turek. Do zápasu sa dostanú aj Michal Hrin, Jakub Konečný a Martin Petróci.

 

Zápas sa začína o 18.00 a vy ho v priamom prenose môžete sledovať tu:

Slovensko – Južná Kórea

späť