Po prehre s Nórskom obhajoba 6. miesta stráca reálne kontúry.

08.05.2013 22:12:10
Zlý vstup do šampionátu v Nemecku nás bude ešte mrzieť.

Deň “D“ nastal pre mladých Slovákov na MS mužov do 19 rokov zápasom s Nórskom. Vstup do šampionátu nezačal pre slovenský výber najlepšie. Dôležitý zápas sme prehrali so severanmi tesne 4:5.

Zápas sa začal vo vysokom tempe. Slováci začali vysoko atakovať Nórov a snažili sa rýchle streliť gól. Nóri sa so slovenským štýlom hry po úvodných minútach zoznámili a začali Slovákom vštepovať severský štýl. Fyzicky a technicky dobre pripravený Nóri držali loptičku na svojich hokejkách a prechodom do útoku po mantineloch zatvárali našich pred Klobučníkom. V 10. minúte prišla biela radosť po peknej akcii z roku ktorú zakončoval Andreas Skriden, kde naši hráči zaspali. Otrasení Slováci sa prebrali a zvýšili aktivitu smerom na bránu Nórov. Studená sprcha prišla v najnevhodnejšom čase, keď  Andreas Naess Valbye prekonal Klobučníka. Slovákom sa do prvej prestávky nepodarilo s výsledkom nič spraviť, čo si pozorní a dobre hrajúci Nóri postrážili.

Do druhej časti hry mali Slováci aktívny nástup. Ofenzívnu aktivitu našich reprezentantov zabrzdil v 25. minúte Kristoffer Larsbråten Bakke gólom s poradovým číslom tri v našej sieti. O tri minúty neskôr sme hrali presilovú hru, ktorá zostala nevyužitá. Na prvý gól na šampionáte si museli Slováci počkať do 39. minúty, keď sa šikovnou strelou presadil sabinovský kanonier Peter Nehila. Gól do šatne nám vlial iskierku nádeje pred záverečnou tretinou.

Posledná tretina priniesla vzrušujúci florbal. Najskôr sa Slováci hnali za kontaktným gólom, ale proti boli rezolútne Nóri. Jorgen Becher a Kristoffer Larsbråten Bakke zvyšovali už na 5:1. So Slovákmi to vyzeralo zle nedobre, ale severania sa uspokojili čo bola chyba. Peter Nehila sa po druhý raz v zápase nemýlil, keď znižoval v 47. minúte na 5:2. Pri našom vylúčení sa zdalo, že Nóri rozhodli šiestym gólom o zápase, ale rozhodca rozpažil. Slováci presilovku ustáli. Po jej skončení napriahol Ľuboš Šefčík a vrátil nám nádej. Nóri sa stále držali svojej taktiky, ale ležérnosť v koncovke ich dostala do úzkych. V 59. minúte Martin Kubovič priblížil Slovákov k bodovému zápisu. Tréner Koutný bral oddychový čas. Kra bez brankára bola jasná záležitosť. Nóri nedali ani na dvakrát do prázdnej a na druhej strane gól nepadol tiež. Slováci tak prehrali tesne 5:4 v úvodnom vystúpení na MS v Hamburgu.

Vstup do šampionátu nebol najlepší a strelecké suchoty z polovice zápasu veľa zohrali. Prehra nás v konečnom zúčtovaní môže mrzieť, keď nás môže posunúť do bojov o záchranu v Elite MS. Zajtra o 9:30 hod. čaká našich reprezentantov Švajčiarsko, jeden z elitných súperov v B skupine.

Slovensko U19 – Nórsko U19 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)

Góly: 10. Andreas Skriden (Kjetil Hammerstad), 15. Andreas Naess Valbye (Sondre Haglund), 25. Kristoffer Larsbråten Bakke (Bendik Johnsen), 43. Jorgen Becher (Andreas Naess Valbye), 44. Kristoffer Larsbråten Bakke (Vetle Mellum),  -  39. Peter Nehila (Jakub Dorčik), 47. Peter Nehila (Martin Kubovič), 53. Ľuboš Sefčík (Tomáš Reguly), 59. Martin Kubovič (Tomáš Reguly), Rozhodcovia: Niklaus Güpfert, Thomas Ziegler (SUI), Vylúčenia: 2:1 , Využitie: 0:0, Diváci: 176,

Zostava: Klobučník Jakub (Mazák Rastislav)  –  Vrábeľ Lukáš, Machara Matúš, Žák Filip,  Kováč Juraj, Blaško Jakub,   –  Lupáč Juraj, Hujo Erik, Reguly Tomáš, Kubovič Martin, Nehila Peter,  –  Šefčík Ľuboš, Kročko Michal, Tall Jaroslav, Szabo Adrián, Halás Jozef,  –  Dorčík Jakub, Šiška František, Tréner Petr Koutný,