Po prehre s Weissenfelsom zajtra proti Nórkam

07.10.2016 23:01:08
Slovenský vicemajster FbK Kométa Spišská Nová Ves vo svojom druhom vystúpení na podujatí EuroFloorball Cup 2016 prehral v skupine „B“ s domácim tímom UHC Weissenfels tesne 4:5. Dievčatá však postúpili do zajtrajšieho semifinále, v ktorom sa stretnú s nórskou Sveiva IB.

Domáci tím vyletel na Spišiačky a bol to od úvodu rýchly florbal s množstvom šancí na oboch stranách. Kométa využila hneď svoju prvú príležitosť, keď po nahodenej lopte pred bránku svoj dôraz dotiahla do konca Klára Grossová a už v tretej minúte otvorila skóre. V ďalšom priebehu hráčky slovenského vicemajstra výraznou mierou pomáhali svojej brankárke Dupčákovej a zblokovali množstvo streleckých pokusov Weissenfelsu. Jedna však predsa len prekĺzla a to v osemnástej minúte. Po strele z prvej vyrovnala domáca Magdalena Tauchlitzová – 1:1.

Vysoký presing Weissenfelsu robil dievčatám Spišskej Novej Vsi problémy aj naďalej. Kométa nemala potrebný čas na zakladanie postupného útoku. A tak sa hralo spôsobom hore – dolu, čo nemajú veľmi v láske tréneri. Jeden ukážkový protiútok však predviedla Ďuríková s Bukovou, ktorá v 26. minúte zavesila z prvej na 2:1. V polovici zápasu spravila chybu brankárka Dupčáková, ktorá nezmyselne vybehla po lopte mimo bránu a nezachytila ju. Lopta sa odrazila od mantinelu, čo Nemky využili na vyrovnanie do prázdnej brány. Autorkou gólu bola opäť Tauchlitzová. Najlepšiu odpoveď dali hráčky Kométy tešiacim sa domácim a do šestnástich sekúnd zaúradovali sestry Hudákové. Kristína zvýšila na 3:2 po nezištnej prihrávke Paulínuy. Gólmanka Dupčáková však nemala svoj deň a pustila za chrbát tzv. gól do šatne z úctyhodnej vzdialenosti. Nestála totiž na správnom mieste, čo Nemka Katja Leonhardtová dokonale využila necelých tridsať sekúnd pred koncom druhej tretiny – 3:3.

Nemky zaskočili naše dievčatá aj v úvode záverečnej časti hry, keď sa v 43. minúte dostali po prvý raz do vedenia 4:3 presným zásahom Paulíny Baumgartenovej. Spišiačkam veľmi nepomohlo ani vylúčenie Viktórie Grossovej, ktoré im odčerpávalo sily a oddiaľovalo možnosť vyrovnania. V 54. minúte si najprv zranila koleno pri jednom súboji pred súperovou bránkou Kristína Hudáková a tréner Jozef Grega, ktorý má k dispozícií len dve päťky, musel improvizovať. V tej istej minúte však Weissenfels zvýšil na 5:3. Slovenky sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom a zodpovednosť na seba zobrala Paulína Hudáková, ktorá po individuálnom prieniku znížila necelé dve minúty pred koncom na 4:5. V záverečnej hre bez brankárky Spišiačky „dusili“ Nemky, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Základný cieľ a to účasť v semifinále EuroFloorball Cupu Východniarky splnili. Čaká ich zajtrajší semifinálový súboj o 9.00 hod. proti víťazkám skupiny „B.“ Stal sa ním nórsky tím Sveiva IB.

Jozef Grega (tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Zápas hodnotím pozitívne aj keď mu dávam prívlastok smolný pre nás. Nemky majú dobre prepracovaný herný systém oproti Petrohradu a dokázali vždy využiť chybičku a streliť gól, naopak my sme neskórovali z vyložených šancí. V tretej tretine keď sme sa chystali udrieť sa zranila Kristína Hudáková, proste smola. Čakajú nás Nórky, favoritky turnaja a my si určite večer rozoberieme ich hru z predošlých zápasov a zajtra skúsime zahrať náš najlepší zápas na turnaji! Kristína pravdepodobne bude zajtra hrať, čo je pozitívna správa.“

UHC Weissenfels (GER) – FbK Kométa Spišská Nová Ves (SVK) 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Góly: Tauchlitzová 2, Leonhardtová, Baumgartenová, Patzeltová – K. Grossová, Buková, K. Hudáková, P. Hudáková.

Vylúčenia: 0:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.