Po ročnej pauze ovládol Jan Komínek štatistiky extraligy mužov

26.04.2020 16:22:27
V predchádzajúcej sezóne sa hráči FBC A4ka Mikuláš Prešov prebojovali zo siedmej pozície do play-off, ktoré sa už neuskutočnilo. Výraznou mierou však zaujal útočník zeleno-bielych Jan Komínek, ktorý nastúpil za Prešov vo všetkých 22 zápasoch základnej časti a stal sa so 79 bodmi najproduktívnejším hráčom a s 50 gólmi najlepším strelcom mužskej extraligy.

„Na konci základnej časti mal náš tím dobrú formu. Hralo sa nám parádne a tešili sme sa na štvrťfinále. Je to len šport a prvoradé je zdravie. Darilo sa nám hlavne na začiatku roka, kedy sme vyhrali dôležité zápasy, čím sme pozbierali veľa bodov do tabuľky,“ zhodnotil na úvod Jan Komínek, ktorý tak po ročnej pauze zaznamenal parádny návrat v drese Prešova. „Celú predminulú sezónu som nehral a som rád, že som sa vrátil späť na ihrisko,“ dodáva.

 

Svojou produktivitou sa pričinil k dobrým výsledkom svojho družstva. „Vyhrať kanadské bodovanie aj najlepšieho strelca extraligy je pre mňa veľkou poctou a ďakujem spoluhráčom, že mi k tomu dopomohli. Dôležitejšie sú pre mňa ale výsledky celého tímu a radosť z hry,“ prezrádza 32-ročný úspešný zakončovateľ, ktorý sa venuje aj trénerskému remeslu. Okrem žien, ku ktorým sa vrátil v závere sezóny sa venuje aj mladým chlapcom: „Bol som členom trénerského tímu vekovej kategórie chlapcov do 11 rokov a som rád, že môžem viesť deti ku športu. Je to skvelý pocit, keď vidíte nefalšovanú radosť detí z tréningu, či zápasu a hlavne skutočnosť, že ich šport nesmierne baví.“

 

Čas nezastavíš a vyšší vek postupne pribúda aj Komínkovi, ktorý sa v budúcom roku zaradí medzi ľudí s prívlastkom dosiahnutých „kristových rokov.“ O to viac je zaujímavé, že aj v súčasnosti patrí k najlepším hráčom extraligy. „Ja sa prikláňam k názoru, že vek je len číslo a záleží od každého z nás ako sa cítime a o seba staráme,“ hovorí dnes už bývalý slovenský reprezentant. „Reprezentovať a hrať na majstrovstvách sveta bolo pre mňa vždy veľkou cťou,“ povedal na záver Komínek.

 

AUTOR: Miroslav HÝLEK

 

ZDROJ FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

späť