Po šampionáte opäť na extraligu!

14.12.2018 15:31:08
Po Majstrovstvách sveta mužov, ktoré sa pred necelým týždňom uskutočnili v Prahe, pokračuje najvyššia domáca súťaž zápasmi dvanásteho kola. Už dnes sa fanúšikovia môžu tešiť na derby, ktoré sa odohrá v Trenčíne. Zajtra nasleduje viacero zaujímavých zápasov a medzi ne bude určite patriť súboj bratislavského Lida s košickým ATU.

O mesto Trenčín sa dnes večer opäť strhne veľký boj. Prvé derby vyhralo domáce FBC nad AS 5:3 a súčasné postavenie tímov v tabuľke mierne favorizuje FBC. Derby je však derby a navyše trenčianske AS potrebuje body ako soľ, pretože bojuje o účasť v pla-off. „Trúfame si byť dnes v derby úspešní. Postavenie nášho súpera v tabuľke je o niečo lepšie, ale to v tomto zápase nebude určite nič znamenať. Do každého súboja sa snažíme ísť na sto percent, ale každé naše mestské derby je ešte o niečo viac motivujúce, myslím si, pre obe strany,“ povedal kapitán a hrajúci tréner FBK AS Trenčín Juraj Matejka a na otázku, či nastúpi posila Marcel Hossa odpovedal: „Hossa nastúpi, prejavil veľký záujem hrať tento zápas. Čo sa týka ďalších stretnutí, to sa uvidí neskôr.“ Spod hradu Matúša Čáka sa na Ostrov do Zamaroviec presunú susedia z 1. FBC, ktorí sú odhodlaní uspieť. „Staré klišé hovorí, že derby nemá favorita. Myslím, že v tomto prípade to platí rovnako. Počas reprezentačnej prestávky sme doliečili zranenia, choroby, potrénovali sme a v pravidelnom rytme pokračovali v príprave ďalej. Boli by sme zlí športovci, ak by sme nechceli uspieť v ktoromkoľvek zápase vrátane toho najbližšieho,“ povedal skúsený hráč 1. FBC Trenčín Juraj Lamačka.

 

Veľmi zaujímavý duel sa odohrá zajtra v hlavnom meste. Do Bratislavy zavíta ATU Košice a vystrnadiť ich z tretieho miesta v tabuľke sa ich bude snažiť domáce Lido. „Zápas s ATU u mňa a celého tímu naštartoval sezónu. V oklieštenej zostave sme zahrali veľmi dobrý duel, v ktorom o našej prehre rozhodlo iba to, že sme neboli zohratí a to skúsený súper využil. Od vtedy sme dokázali zahrať veľa dobrých zápasov, kde sme ukázali kvalitu v taktike, technike a hlavne v bojovnosti a nasadení. Vieme, že súper má v kádri reprezentantov, ktorí priniesli aktuálne poznatky z Majstrovstiev sveta. My sa budeme spoliehať na kvalitnú defenzívnu robotu. Snažiť sa nepúšťať súpera do tlaku. Dôležité pre nás bude, ako využijeme svoje šance. S tým máme problém počas celej sezóny. Ak príde ATU s taktikou, ktorú hrala naša reprezentácia v Prahe, verím, že si udržíme domácu neporaziteľnosť,“ povedal prezieravo a obšírne tréner ŠK Lido Roland Bluska.

 

Na Orave bude mať súboj Nižnej a Spišskej Novej Vsi aj charitatívny nádych, no z poznatkov z predchádzajúcej sezóny možno očakávať dobrý zápas. Počas minuloročného štvrťfinále totiž Spišiaci trápili Nižnú a trúfajú si aj tentoraz. Oravčania ešte v riadnom hracom čase v aktuálnej sezóne neprehrali a nechcú ani teraz. „Ja som proti Spišskej nikdy nehral, čiže ani neviem, čo môžem očakávať, ale samozrejme pôjdeme za víťazstvom. Síce sa minulý rok Spišiakom darilo viac, ale už sme si viackrát dokázali, že paradoxne proti slabším súperom nám to najmenej ide. Tomáš Reguly si pre istotu ani nebral formu na MS, aby ju náhodou nestratil, tak sa všetci máme na čo tešiť,“ povedal so šibalským úsmevom najlepší strelec extraligy a hráč Nižnej Peter Nehila.

 

V Košiciach sa proti domácemu Florku predstaví bratislavský Snipers. Florko si chce udržať kontakt s prvou štvorkou a preto bude chcieť doma zvíťaziť. V Bratislave sa im to v zápase prvého kola podarilo, keď sa tešili z výhry 8:6.

 

Už v stredu si predohrali toto kolo úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica a posledný Hurikán Bratislava. Tsunami zvíťazilo 7:2. „Výsledkovo boli prvé dve tretiny vyrovnané. V tej tretej sme sa už strelecky presadili a zdolali Hurikán. Potvrdili sme tak úlohu favorita tohto súboja,“ zhodnotil derby tréner Tsunami Ján Purc.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

12. kolo – piatok 14. 12. 2018:

 

19.00 hod – FBK AS Trenčín – 1. FBC Florbal Trenčín (Športové centrum M – šport, Ostrov)

 

12. kolo – sobota 15. 12. 2018:

 

16.45 hod – FK Florko Košice – Fat Pipe Snipers Bratislava (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Školská, Tvrdošín)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

Zápas Tsunami Záhorská Bystrica – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 7:2 predohrali.

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK AS Trenčín

späť