Po titule v ženách, aj dorastenecký putuje na Spiš

10.05.2017 21:34:08
V bašte ženského florbalu v Nemšovej, sa počas predchádzajúceho víkendu odohrali Majstrovstvá Slovenska v kategórií dorasteniek. Prvenstvo si vybojovali dievčatá zo Spišskej Novej Vsi, ktoré vo finále zdolali Kysucké Nové Mesto.

V Nemšovej sa predstavilo osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín. V skupine A sa mimo súťaž predstavili aj staršie žiačky Nemšovej, ktoré doplnili počet tímov, pretože iClinic VŠK FTVŠ Hurikán sa podujatia nezúčastnil a taktiež náhradné družstvo ŠK 1. FBC Zvolen. Mladé talenty z Nemšovej tak zbierali cenné skúsenosti.

 

Po dramatických bojoch v skupinách sa do semifinále prebojovali aj favorizované tímy. Prekvapením boli Topoľčany, ktoré od finálovej účasti delila jediná sekunda, pretože sekundu pred koncom vyrovnali Spišiačky na 2:2 a postup si vybojovali až v samostatných nájazdoch.

 

V druhom semifinále doplatila Nemšová na nekompletný káder, keď až päť hráčok zo základnej zostavy absolvovalo „birmovku“ a ostatné dievčatá podľahli Kysuckému Novému Mestu 1:4. V boji o tretie miesto vyhrala Nemšová nad Topoľčanmi 2:0 a získala bronzové medaily. „Je to pre nás malá útecha, lebo ciele sme mali jednoznačne vyššie,“ povedal tréner Nemšovej Peter Tydlačka.              

 

Konečné poradie Majstrovstiev Slovenska dorasteniek v sezóne 2016/2017:

 

1. FbK Kométa Spišská Nová Ves

2. MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto

3. NTS KK-ZŠ Nemšová

4. FbO Žochár Topoľčany

5. FbK Tvrdošín

6. FBK Zakamenné

7. ŠK 98 Pruské

8. NTS FK-ZŠ Nemšová staršie a mladšie žiačky

späť