Po výhre s Nórskom prišla prehra s Čechmi

03.02.2017 22:15:19
Slovenská reprezentácia juniorov je účastníkom medzinárodného turnaja Polish cup. Dnes chlapci odohrali dva náročné zápasy. Dopoludnia zdolali Nórsko 5:4 a podvečer podľahli reprezentácií Česka 1:13.

Proti Nórom patril Slovákom hlavne úvod zápasu a skóre narastalo do polovice súboja bolo už 5:0. Súperi sa však postupne spamätali a ukrajovali z nášho náskoku. Napokon sa Slovensko tešilo z výhry 5:4. „Víťazstvo nás teší. Počas prvej tretiny sme boli celkom efektívni a zo šiestich striel sme strelili štyri góly, no neskôr sme začali prehrávať osobné súboje čo vyústilo počas tretej tretiny, ktorú sme prehrali 0:3,“ povedal po stretnutí asistent trénera slovenskej reprezentácie Marek Onderko.

Aj na druhý dnešný duel nastúpili Slováci, tentoraz proti Čechom, s odhodlaním a dostali sa do vedenia 1:0 zásluhou Michala Dudoviča. Naši susedia sa však po desiatich minútach otriasli a do záveru úvodnej tretiny otočili na 1:3. Druhá tretina priniesla dva góly do našej siete a ešte celkom nádejný výsledok 1:5. V poslednom dejstve sa Česi strelecky rozbehli a napokon zápas vyhrali v pomere 13:1. „Prvú tretinu sme ako tak zvládli, no v ďalšom priebehu chlapci odišli fyzicky. V poslednej časti hry sa to výrazne prejavilo na skóre,“ zhodnotil hlavný tréner slovenského výberu juniorov Petr Koutný.

Zajtra čakajú našich reprezentantov opäť dva súboje. Od 10.00 hod nastúpia proti Švajčiarom a od 18.00 sa stretnú s domácim Poľskom.