Podarilo sa nám niečo úžasné, spomína Matejka a avizuje minimálne štyri posily

30.07.2019 15:46:42
Florbalisti AS Trenčín majú za sebou spanilú jazdu, počas ktorej dokráčali z ôsmeho miesta v základnej časti extraligy až k titulu majstrov Slovenska. Hoci od „korunovácie“ Trenčanov ubehol už nejaký ten piatok, pre tím z Považia išlo o mimoriadny úspech a v klube dosiaľ panuje majstrovská atmosféra. Družstvo okolo hrajúceho trénera a kapitána Juraja Matejku okrem zisku vytúženého pohára predviedlo viacero, na slovenské pomery nevídaných, priam husárskych kúskov.

„Myslím si, že ešte si to stále všetci veľmi užívame. Keď sa spätne pozriem na minulú sezónu, tak sa nám podarilo niečo minimálne neobvyklé a úžasné zároveň. Dostali sme k florbalu Marcela Hossu, čo spôsobilo obrovský mediálny záujem, pritiahli sme na Slovensko české posily na čele s najlepším brankárom sveta Tomášom Kafkom a bol to obrovský rozruch nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Postúpili sme do play-off z ôsmej pozície a každý súboj sme vyhrali v rozhodujúcom piatom zápase a finále dokonca na nájazdy. Len ťažko by sa písal podobný scenár,“ spomínal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu Juraj Matejka.

 

V ambicióznom klube však nespia na vavrínoch a na úspech z ročníka 2018/2019 chcú nadviazať aj v budúcej sezóne, hoci je zrejmé, že to nebude jednoduché. „Latku sme si nastavili naozaj vysoko. Bol by som obrovský optimista, keby som veril, že sa nám podarí obhájiť titul rovnakým spôsobom, ako to bolo minulú sezónu. Na to, aby sme sa k tomu aspoň priblížili, musíme spraviť opäť veľa práce cez sezónu a dostať sa do play-off a tam sa uvidí. Ambície sme mali vždy vysoké a po majstrovskej sezóne sú samozrejme tie najvyššie a budeme sa snažiť titul obhájiť,“ vyhlásil skúsený kapitán AS Trenčín.

 

Pod Hradom Matúša Čáka nenechávajú nič na náhodu a na nový ročník sa svedomito pripravujú. „Čo sa týka fyzickej prípravy, tak je skôr individuálna. Každý dobre vie, že ak si chce zahrať, musí na sebe pracovať. S halovými tréningami sme začali už zhruba po dvoch týždňoch od posledného zápasu finále. Hráme zatiaľ zápasy medzi sebou, kde sa skôr zabávame a chceme zostať na hokejkách, aby sme z florbalu nevypadli na dlhšiu dobu. Od augusta začne ostrejšia príprava na sezónu a na Euro Floorball Cup, ktorý nás čaká v októbri v Malackách. Do septembra by sme mali odohrať štyri prípravné zápasy,“ prezradil Matejka.

 

Ako to už na Slovensku býva zvykom, ani Trenčania sa po úspešnej sezóne nevyhli viacerým zmenám na súpiske, hoci jadro družstva zostalo neporušené. „Káder sa nám podarilo až na pár výnimiek udržať pohromade a myslím si, že vhodne doplniť. Chceli by sme odohrať čo najviac zápasov na tri kompletné formácie. Oproti minulej sezóne s nami nebudú pokračovať hráči Martin Žiaček (odišiel za prácou do Švajčiarska), Ondrej Kusenda (štúdium v Prahe), Martin Rebro (koniec kariéry) a David Baroš (išiel hrať do Švédska). Čo sa týka posíl, myslím si, že sa nám každé miesto podarí vhodne nahradiť. Nemôžem byť ešte konkrétny, pretože k prestupom ešte neprišlo, ale nemalo by už nič zabrániť k ich realizácii. Posilnia nás určite minimálne štyria hráči,“ vyhlásil 36-ročný niekdajší reprezentant Slovenska.

 

„Čo sa týka bránkoviska, od Tomáša Kafku máme ešte prisľúbený Euro Floorball Cup a počas sezóny máme k dispozícii zatiaľ troch brankárov - skúseného Gabriela Mészárosa a dvoch mladších brankárov,“ uzavrel Juraj Matejka.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť