Podporili sme kolegov na elektronických vozíkoch

07.09.2019 18:27:01
Zástupcovia Slovenského zväzu florbalu podporili florbalový klub Bluesky Butterflies, ktorý hrá florbal na elektronických vozíkoch. Zástupcovia nového športu, ktorý vznikol na Slovensku len v roku 2018 a zastrešuje ho Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov, boli vybavení materiálnym vybavením pre ich rozhodcov.

Tento klub sa po prvý raz svojej existencie zúčastní už počas tejto jesene v českej lige, čím jej dodá punc medzinárodnosti. Za Bluesky Butterflies sa v českej lige predstaví 9 hráčov.

 

Čo je powerchair floorball?

 

Powerchair floorball – florbal na elektrických vozíkoch je kolektívny šport vhodný aj pre ľudí pohybujúcich sa na elektrickom vozíku. Hra spočíva v súperení dvoch mužstiev proti sebe, kde  podstatou je umiestniť florbalovú loptičku do súperovej bránky. Je to jedna z mála športových disciplín, ktorá je vhodná aj pre ľudí s ťažším telesným postihnutím. Základnou podmienkou je zvládnutie ovládania elektrického vozíku. Hráči hrajú so skrátenou florbalovou hokejkou, ktorú je možné pre lepšie ovládanie si fixovať k ruke. V prípade, že hráč nemôže hrať s klasickou hokejkou, možnosťou je namontovanie tzv. T hokejky na vozík a hráč posúva loptičku ňou.

späť