Pohár z košického MS Cupu putuje na Kysuce

12.09.2017 10:35:26
Uplynulý víkend sa uskutočnil turnaj florbalistiek MS Cup 2017. Podujatie pod záštitou primátora Mesta Košice Richarda Rašiho vyhrali extraligistky z Kysuckého Nového Mesta. Sošku za najlepšiu hráčku si odniesla líderka z Kysúc Sarah-Charlotte Žideková, ktorá spoločne s Emou Škvrndovou bola tvorcom hry tohto extraligového celku.

Na druhom mieste sa umiestnili úradujúce majsterky Slovenska z Kométy Spišská Nová Ves. Turnaj zhodnotil tréner Kométy Vladimír Koňak slovami: „Kométa hrala oslabená, kvôli reprezentačným zrazom žien a junioriek a preto nám chýbali opory, ktorými sú Barbora Kocúrová, Klára Grossová a Sára Adamcová. Cieľ, ktorý sme si vytýčili a to vyhrať zápasy s prvoligovými tímami a odohrať vyrovnané zápasy s extraligovými účastníkmi turnaja, sme splnili. S druhým miestom a celkovým priebehom aj organizáciou podujatia sme spokojní.“

 

Čiernym koňom v konkurencií extraligových klubov sa ukázal nováčik z prvej ženskej ligy Hornets Mútne, ktorý dokázal poraziť Nitru v pomere 2:1 a Oravčanky si odviezli domov bronzové medaily. Družstvu trénerky Romany Janegovej, ktorej ušla medailová pozícia na základe vzájomného zápasu, bola miernou útechou zaslúžená cena pre najlepšiu brankárku.

 

Svoje kvality pred novou sezónou si v turnaji tiež odskúšali dievčatá zo Zákamenného a Rimavskej Soboty, ktoré boli posilnené o niekoľko Košičaniek. Podujatie tiež prispelo k popularizácií ženského florbalu v metropole východného Slovenska, kde si diváci mohli pozrieť konfrontáciu extraligových ženských družstiev a prilákalo nejednu záujemkyňu o vstup do družstva starších žiačok Žltého Snehu Košice – Snežienky Košice. „Aj v ženskom florbale platí, že jedine vzory a vrcholové výkony dokážu motivovať mládež ku športu. Preto pevne veríme, že budúci ročník sa ponesie v rovnakom duchu prípravného podujatia pred novou sezónou, v ktorom si slovenské tímy zmerajú sily aj s družstvami zo zahraničia,“ povedal na záver jeden z dvojice organizátorov turnaja Miloslav Slávik.

späť