Pohľad do kuchyne finalistov

15.04.2015 17:17:12
Priestor pre vyjadrenie radostných ale aj nešťastných emócií sme dali hneď niekoľkým finalistom bezprostredne po skončení zápasu.

Zaujímalo nás ako je možné prešustrovať päťgólový náskok vo finálovom zápase. „Sami nevieme, no proste nám to tam prestalo padať a s pribúdajúcim časom, keď súper znižoval skóre sme boli čoraz viac nervózni. Napokon to dobre dopadlo a je to úžasný pocit, my mladí máme ešte množstvo možností pred sebou, no teší ma, že sa dočkali po dvoch neúspešných sezónach aj naši skúsení harcovníci,“ prezradil talent slovenského florbalu Martin Grlický, ktorý je nominovaný do reprezentačného výberu juniorov Slovenska a už o pár dní cestuje s tímom na svetový šampionát do Švédska. „Na majstrovstvá sveta sa už veľmi teším. Oslavy nebudem dlho naťahovať a plne sa už sústredím na najbližší cieľ. Úspešne reprezentovať Slovensko,“ dodal s úsmevom.

 

Titulu sa dočkal aj obávaný strelec Marián Galovič a bol šťastný ako „blcha“: „Až na maličkosť, že sme si posledný zápas sezóny sami zbytočne skomplikovali je to super zážitok.“ Svoje si už familiárne prezývaný „Galo“ v Salming Extralige odkrútil. Momentálne dosiahol najvyšší vrchol – titul majstra. Vraví sa, že v najlepšom treba prestať... „Teraz niet času premýšľať čo bude. Treba si vychutnávať tieto radostné okamihy plnými dúškami. Koniec kariéry pripúšťam, no potrebujem si poriadne oddýchnuť, neskôr si všetko premyslieť a ak sa partia udrží pohromade, tak nevidím dôvod, prečo by sme sa nepokúsili zahrať si štvrté finále,“ pousmial sa florbalista telom i dušou.

 

Šport je už taký, že kde sa jeden raduje, druhý smúti. Aj napriek prehre sa ale Košičania vôbec nemajú za čo hanbiť. Strieborná pozícia je úspechom, čo si mnohí uvedomia až neskôr, keď opadnú negatívne emócie. Kapitán ATU Patrik Pelegrín aj keď so slzami v očiach je chlap na správnom mieste a stojí za svojim tímom: „Sme skvelý kolektív, ktorý sa dokáže vždy zomknúť, no hlavne v čase keď sa nedarí. Som hrdý na svojich spoluhráčov, tak skvelá partia snáď ešte v ATU nikdy nebola. Druhé miesto nie je žiadna tragédia aj keď teraz nás samozrejme mrzí. Máme najmladší kolektív v Salming Extralige, no zároveň obrovskú perspektívu. Nesmieme však zabudnúť na jedného človeka, ktorému by som týmto chcel poslať jedno veľké ďakujem. Je ním náš prezident klubu Juraj Dudovič, ktorý do nás všetkých investoval desať rokov tvrdej práce. Vždy stál pri nás a bez jeho pomoci by sme tento úspech nikdy nedosiahli.“

 

Pochvalu za odvedenú prácu dostali pred plným hľadiskom aj rozhodcovia Roman Sklenica a Tomáš Beňo, ktorí viedli až tri zo štyroch finálových súbojov. „Posledný zápas bol najmä po psychickej stránke najnáročnejším finále zo všetkých troch v tejto sezóne, ktoré sme pískali. Pre mňa to však nebolo nič nové, pretože mám za sebou už niekoľko finálových zápasov,“ povedal Roman Sklenica. Na Slovensku sa rozhodcovia nie veľmi často dočkajú verejného uznania, či pochvaly, no v Košiciach sa tak stalo. „Je to príjemný pocit a sme veľmi radi, keď niekto dokáže oceniť vašu prácu, ktorá nie je jednoduchá. Postupne sa nielen my ale aj ostatní presviedčajú, že svoju prácu robíme zodpovedne, čo nás samozrejme zaväzuje a preto sa chceme ešte viac zlepšovať,“ doplnil Tomáš Beňo.

späť