Pôjdu do finále obhajcovia titulu, alebo košické ATU?

03.04.2018 19:50:56
V Stupave sa dnes vo večerných hodinách rozhodne o druhom finalistovi extraligy mužov. Súboj zvedú v piatom semifinále domáci florbalisti Tsunami Záhorská Bystrica a košického ATU. Stav série je nerozhodný, čiže sa definitívne dozvieme meno súpera, ktorého vyzve už čakajúce FK Florko Košice.

Semifinálová séria sa začala v Stupave a lepšie ju rozbehli Východniari, ktorí prekvapili domáci tím a zvíťazili 8:4. Tsunami tak muselo v druhom domácom stretnutí naplno zabrať a podarilo sa im po víťazstve 7:5 vyrovnať stav série na 1:1.

 

Družstvá sa po týždni predstavili v metropole Východu a hosťom sa podaril rovnaký krok ako Košičanom. Dokázali zdolať ATU na ich pôde 7:6 a dostali sa do výhody. Košičania hnaní fantastickým publikom však nechceli sklamať a štvrtý zápas „uchmatli“ vo svoj prospech po výhre 9:5, čo znamenalo opätovné sťahovanie za Západ do Stupavy. „Tešíme sa, že naši juniori ukončili finálovú sériu skôr a sú majstrami Slovenska. Konečne totiž môžeme nastúpiť v širšej zostave a teda aj s niekoľkými šikovnými juniormi. Verím, že teraz sa ukáže kto je lepším tímom a ten postúpi do finále,“ povedal slovenský reprezentant a hráč majstrovského Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

 

Program semifinále extraligy mužov:

 

5. Semifinále – streda 4. 4. 2018:

 

19.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice (ŠH ZŠ kpt. Nálepku, Školská, Stupava)

späť