Poliakov sme zdolali po samostatných nájazdoch

07.09.2019 21:15:53
Slovenská reprezentácia mužov dnes odohrala svoj druhý zápas na medzinárodnom turnaji Polish Open. Po náročných Čechoch nás čakali domáci Poliaci a veru boli húževnatým súperom. Po remíze 1:1 sa slovenskému tímu podarilo zvíťaziť po samostatných nájazdoch 2:1.

Zatiaľ čo Slováci včera podľahli Čechom 4:11, Poľsko nestačilo na Švajčiarov, s ktorými prehrali 1:10. Obe družstvá tak medzi sebou bojovali o prvé body. Slovenskí reprezentanti boli v súboji s Poľskom v odlišnej situácii ako v zápase proti Čechom. Naša hra bola odvážnejšia a mali sme väčšinu času loptu na svojich hokejkách. Chlapci boli nútení tvoriť hru a boli to práve domáci Poliaci, ktorí čakali na naše chyby. Počas úvodnej tretiny sa dostali do troch vyložených brejkov, ktoré však nepremenili, pretože nás podržal v bráne skvele chytajúci Jakub Klobučník. Naši chlapci sa väčšinu času zdržiavali na polovici súpera, no chýbala nám finálna prihrávka na ohrozenie domácej brány. Ku koncu dejstva sa hra začala prelínať zo strany na stranu a v jednej situácii prišlo k obrannému faulu Lukáša Řezaninu, ktorý inkasoval dvojminútový trest. Slováci však domácich v podstate k ničomu nepustili a tak sa družstvá rozišli do šatní po bezgólovej remíze.

V druhej časti slovenskí reprezentanti zvýšili aktivitu a prvú šancu si hneď na začiatku vypracoval Martin Kubovič, ktorému sa však skórovať nepodarilo. Hra ďalej pokračovala spôsobom „každý chvíľku ťahá pílku,“ no gól stále neprichádzal. Boli to však Slováci, ktorí necelé tri minúty pred druhou sirénou otvorili skóre zápasu. V strede ihriska chlapci vybojovali loptu a dvojica Ronald Gašparík s Michalom Pažákom nezaváhali. Gól strelil kapitán Pažák a tešili sme sa s jednogólového náskoku.

Veľmi podobný priebeh mala aj záverečná tretina. Rozdiel bol v tom, že strelci na oboch stranách začali viac triafať do priestoru brány a tak museli viac vyniknúť brankári. K prvej presilovke v zápase sa dostali aj naši reprezentanti a to v xx. minúte. Netrvala však dlho, pretože prišlo vylúčenie Ladislava Gála. Vo zvyšku presilovky sa podarilo Poliakom vyrovnať, no gól nebol uznaný pretože rozhodcovia pískali faul Kristiána Kozáka a tak prišlo ďalšie naše vylúčenie. Súperi túžili vyrovnať a zavreli našich, ale vyrovnanie z toho nevyťažili. Stresové situácie na oboch stranách pokračovali, no z chýb vyplývajúce šance ani jeden z tímov nie a nie využiť. Čo dlho nevychádzalo sa podarilo Poliakom počas štvrtej presilovky v zápase. Necelé štyri minúty pred koncom sa po prihrávke spoza bránky trafil do čierneho z prvej Jan Rydzewski a bolo 1:1... Zverenci českého trénera Jana Holovku si napokon uchmatli remízu a prišli na rad samostatné nájazdy. Slováci premenili svoje nájazdy a zvíťazili 2:1. Zajtra sa naši reprezentanti stretnú už od 9:00 proti Švajčiarom.

Radomír Mrázek (Tréner Slovenska): „Mám pozitívnejšie pocity než po včerajšom súboji s Českom. Zaznamenali sme posun v obrannom rozostavení. Aj keď nás súper až tak veľmi nepreveril, potrebovali sme si obranú činnosť poriadne vyskúšať, čo sa nám podarilo zhruba na deväťdesiat percent. Musíme však byť viac produktívnejší na súperovej polovici. Určité spomalenie hry vpredu však pripisujem tomu, že sú chlapci zaťažení mnohými taktickými úlohami na ktoré sa príliš sústredia. Musím však podotknúť, že Poliaci dnes hrali výborný florbal.“

Jakub Klobučník (Brankár Slovenska): „Moje pocity sú trochu zmiešané. Na jednej strane som veľmi rád, že sme zvíťazili, no zároveň ma mrzí, že sme v závere stratili jednogólový náskok. Nacvičujeme však úplne nové herné prvky a tak musíme byť trpezliví a zatiaľ spokojní.“

SLOVENSKO – Poľsko 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) TS