Poľky dokonale zaskočili Slovenky a uštedrili nám druhú prehru na turnaji.

14.09.2013 12:38:53
Nepresvedčivý výkon pripravil Slovenky o body.

Slovenky v sobotňajšom dopoludní narazili na domáce Poľsko. Zápas s poradovým číslom tri bol pre Slovenky dôležitý ak chceli pomýšľať na vyššie priečky v turnajovej tabuľke. Zostava pred zápasom prešla miernymi zmenami a na plochu sa dnes nedostala Viky Bobotová pre zranenie členka.

 

Vstup do zápasu bol pre Slovenky zlý. Poľky na nás vybehli, hrali agresívne čo nám robilo problémy. Prvé minútu ukázali, že dnes to nebude jednoduché. Poľky svoju prevahu zužitkovali v 7. minúte, keď dokázali pretlačiť loptičku do našej brány. Druhý úder nám uštedrila Ela Piotrowska, keď využila rýchlu rozohrávku a našu nekoncentrovanosť. Slovenky sa v úvodnej tretine na ihrisku hľadali.

 

Do druhej tretiny naše reprezentantky vstúpili lepšie. Poľky museli myslieť viac na defenzívu a prechod do útoku už zo strany súpera nebol tak jednoduchý. Slovenky mali na hokejkách niekoľko príležitostí na strelenie kontaktného gólu. Poľky však zo svojho tempa nepoľavili a stále sa snažili odskočiť na väčší gólový rozdiel. V záverečných minútach strednej časti hry sa šance prelievali zo strany na stranu. Našu najväčšiu šancu sme si vypracovali po akcii na jeden dotyk. Pri zakončení Domonkosovej chýbalo strelecké šťastie.

 

Záverečná tretina sa pre Slovenky začala ako zo zlého sna. Po faule sme sa nestihli zoradiť do obranného postavenia čo Poľky využili a dostali sa do trojgólového vedenia. Slovenky postavila na nohy desať minút do konca Domonkosová premenením trestným strieľaním. Poľky odpovedali rýchle pohotovou strelou Piotrowskej. Slovenky vstali z popola v 52. minúte po drážke Behancovej, ktorá vykresala iskierku nádeje. O minút neskôr napriahla Šponiarová a vymietla pavučiny v poľskej bráne. Slovenky po kontaktnom góle tlačili. V 56. minúte Poľky nastrelili žrď našej brány. Slovenky stále sa snažili o vyrovnávajúci gól ktorý visel na vlásku. Posledné minúty sme to skúšali hrou bez brankárky, ale gól sa nám nepodarilo streliť. Poľky do prázdnej spečatili našu tŕpku prehru.

 

Slovenky dnes prespali polku zápasu a zobudili sa, keď bolo už neskoro. Výkony, aké predviedli včera dnes na ihrisku chýbali a i to je jeden z dôvodov prečo sme dnes nebodovali.

 

Katarína Klapitová (hráčka): „Do zápasu sme nevstúpili najlepšie. Nedokázali sme sa celú polku zápasu presadiť. Bolo to nepresné a neplnili sme to čo sme mali. Ťažko sme sa dostávali dopredu. Mali sme málo striel aj keď bola, tak bola zblokovaná. Celý problém bol, že sme boli asi fyzicky unavené a chceli menej vyhrať ako Poľky. Vôbec tam nebolo nasadenie, žiadne srdiečko. Aj keď nevládzeme stále tam je to naše srdiečko, ale dnes bohužiaľ to nám chýbalo najviac. Na žiadnej babe nebolo vidieť, že by chcela vyhrať. Nakoniec sme sa zobudili, keď nás prebral premenený nájazd Nikoly Domonkosovej. Postupne prišli ďalšie dva góly a vrátili sme sa do zápasu. Skôr, keď sme mali dať prišla ďalšia chyba a Poľky opäť odskočili. Pred koncom sme to už nedokázali dohnať. Keď sme mali možnosť v šiestich dať gól sme sa motali vzadu. Prišla jedna vyhodená lopta z ktorej bola jedna strela. Bol to jeden z najhorších zápasov, ktorý sme v živote odohrali.“

 

Slovensko – Poľsko 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)

 

Góly: Domonkosová, Behancová, Šponiarová,

 

Najlepšia hráčka: Alžbeta Ďuríková

 

Zostava: Mládenková (Nováková), - Kadučáková, Broošová, Behancová, Šponiarová, Trošková, - Ďuríková, Bernátová, Tardíková, Sádecká, Stašová, - Klapitová, Ješšová, Hutirová, Košturiaková, Ferenčíková, - Domonkosová,

späť