Portugalský sen sa rozplynul.

23.07.2016 16:26:41
Portugalský sen sa rozplynul. O medaile si zahrajú Češi, ktorých v semifinále čaká Švédsko.

SLOVENSKO - ČESKO 1:8 (0:4,0:2,1:2)

Góly: 58. Řezanina (Komínek) - 16. Bagin, 17. Komárek (Řehoř), 18. Delong (Nehera), 20. Kisugite (Bagin), 24. Hájek (Delong), 28. Bagin (Kisugite), 48. Gruber (Valeš), 49. Šárka (Kuncman). 
Rozhodcovia: Kumerdansk-Kristapsons (obaja z Lotyšska).

Slovensko:
Turiak (Mazák) - Bulko, Szabo, Koščo, Paulikovič, Dudovič, Kročko - Řezanina, Komínek, Ujhelyi, Reguly, Nehila, Kátlovský, Kerekeš, Halás, Hrín
Česko:
Zavadil (Souček) - Nehera, Švajný, Kuncman, Kisugite, Marvánek, Řehoř, Pražan - Šebesta, Delong, Hájek, Höffer, Bagin, Šárka, Gruber, Ullman, Komárek, Valeš, Matejčík

Trestné minúty:
SVK 4 - 6 CZE
Strely:
SVK 16 - 23 CZE
Úspešnosť brankárov:
SVK 65,22% - 93,75% CZE

Porto. Akademická reprezentácia podľahľa susednej Českej republike vo štvrťfinálovej fáze turnaja. Česko sa tak stalo semifinalistom 7. Univerzitných MS vo florbale.
Rozhodujúcimi faktromi boli väčší dôraz v súbojoch a strelecká efektivita Česka. 

Od začiatku zápasu naša reprezentácia podstivo a veľmi dobre organizovane bránila až prišiel krátky výpadok v koncentrácii a v rozmedzí 16. a 18. minúty sme inkasovali v troch striedaniach za sebou. Koniec 1. tretiny sa niesol v znamení oslabovky po vylúčení Košča. Češi túto presilovku dokázali využiť 27 sekúnd pred klaksónom a do kabín sme tak odchádzali so štvorgólovym mankom.

V druhej tretine sa hra začala pomali viac vyrovnávať čoho odrazom boli aj strelecke pokusy ked naši chlapci vystrelili iba o 1 strelu menej ako súper, avšak ten dokázal potrestať chyby v našej obrane a zveľadil skóre na 0:6.

Mohlo by sa zdať že tretia tretina sa bude dohrávať, no zverenci trénera Koutného sa nemienili vzdať bez boja. Bojovali statočne no opäť si našli chvíľku kedy polavili a to sa nám stalo osudným. V 48. minúte zvyšoval Gruber na 0:7 a v ďalšej minúte dal Šárka posledný gól čechov. Záverečnu bodku dal v 58. minúte náš kapitán Lukáš Řezanina ktorý v presilovke znemožnil nulu na konte Zavadila a stanovil konečný rezultát na 1:8.

Chlapcov tak po prehre čaká opäť zápas so Španielskom, tentokrát o konečné 5. miesto na turnaji. Veríme, že chlapci zápas vyhrajú a zopakujú tak umiestnenie z minulých účastí (2006 Bern, 2012 Praha) a obsadia konečné 5. miesto.


Ohlasy po zápase:

Petr Koutný (hlavný tréner, SVK): „Na zápas sme nastúpili proti súperovi zo silnej štvorky, stretnutie nebolo z našej strany zlé aj napriek nepriaznivému výsledku. Konečne skóre je pre nás kruté. Mali sme dostatok šancí, avšak sme v záverečnej fáze zlyhali, narozdiel od súpera, ktorý využil kždú našu chybu. Boli by sme radi za viac takýchto kvalitných zápasov na medzinárodnej úrovni." 

Marek Koščo (hráč, SVK)„Cestovali sme sem kvôli tomúto zápasu. Pochopiteľne nás prehra mrzí, ale páči sa mi, že máme z pohľadu na dlhodobý horizont čoraz viac konsolidovanejšiu obranu. Teraz nám už iba ostáva zajtra vyhrať so Španielmi."

Rudolf Turiak (hráč, SVK)„Výsledok je príliš krutý, dostali sme vša náhodných gólov po odrazených loptách. Najviac ma mrzí prvá tretina, kde sme zbytočne dostali 4 góly."

 

späť