Posledné ligové súboje pred šampionátom

18.11.2016 16:18:34
Vrcholným podujatím tohto roka sú jednoznačne Majstrovstvá sveta mužov, ktoré sa už o pár dní uskutočnia v lotyšskej Rige. Posledné Extraligové zápolenia pred vrcholom sezóny sú už tento víkend. Po nich bude nasledovať takmer mesačná prestávka.

Úradujúci majstri a lídri tohto ročníka FK ATU Košice mali hrať u súperov v Žiline, no „Kobylky“ si s Východniarmi vymenili domáce prostredie pre nevyhovujúcu športovú halu. Žilinčania sa postupne dostávajú do nezávidenia hodnej situácie. S deviatimi bodmi sa nachádzajú na barážovej predposlednej pozícií a tak by potrebovali body ako soľ. S majstrom, ktorý v doterajšom priebehu sezóny ešte nepoznal trpkosť prehry v riadnom hracom čase, to však „Kobylky“ nebudú mať vôbec jednoduché.

 

Hráči bratislavského Lida a celkom určite aj ich tréner Gabriel Mészáros sa tešia z prerušenia šesťzápasovej šnúry prehier, ktorú ukončili včera doma proti Skalici výhrou 7:6. Zajtra ich rovnako doma čaká v derby náročný súboj s VŠK FTVŠ Lafranconi UK.

 

Na reprezentačnú prestávku sa už tešia florbalisti ŠK 1. FBC Trenčín. Ešte však zajtra musia odmakať náročný zápas v Košiciach proti vicemajstrovi FbO Florko. „Čaká nás ďalší favorit a náročný súper. Verím, že ak chlapci podajú koncentrovaný a zodpovedný výkon, nejaký ten bodík by sme si mohli domov odviezť. Prestávka nám padne vhod. Chcem počas nej popracovať na spoznávaní hráčov a taktiež doladiť herné činnosti a kombinácie, ktoré chceme zužitkovať v ďalšom priebehu súťaže,“ povedal tréner trenčianskeho ŠK 1. FBC Miroslav Sága.

 

Záhoráci zo Skalice sú po dvoch prehrách čara úspešných výsledkov zbavení. V českých Dubňanoch budú chcieť uspieť proti Tsunami Záhorská Bystrica. Prenasledovatelia úradujúcich majstrov FBK AS Trenčín si doma zahrajú proti FBC Mikuláš Prešov. „Po príšernej ploche, ktorá je v hale FBC Trenčín, kde neprejde po zemi ani jedna krížna nahrávka, si celkom určite domáci zápas proti Prešovu užijeme podstatne viac. Ak si ustrážime najlepšieho strelca Jana Komínka, verím, že dokážeme Prešov poraziť,“ povedal kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Do Košíc cestujú aj chlapci z Oravy. Nováčik Žltý Sneh Košice hostí v nedeľu Nižnú, ktorá sa nenápadne driape v tabuľke stále vyššie. Oravčania sú už na aktuálnom štvrtom mieste.

 

Program 11. kola Extraligy mužov:

 

Sobota 19. 11. 2016:

 

16.00 hod – FBC Skalica – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

17.30 hod – FbO Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín (Multihala, Alejova, Košice)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – VŠK FTVŠ Lafranconi UK (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

Nedeľa 20. 11. 2016:

 

11.10 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FK ATU Košice (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – TJ A-FbO Nižná (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

späť