Potvrdí Nižná prvé miesto po základnej časti extraligy?

01.03.2019 19:49:43
Play-off klope na dvere už aj v extralige mužov. Na záverečnú tabuľku a zloženie štvrťfinálových dvojíc si však ešte musíme počkať dve ligové kolá. V predposlednom sa pokúsi Nižná predčasne potvrdiť v Mútnom prvenstvo víťazstvom nad košickým Florkom. Poriadna „mela“ sa odohrá aj medzi tromi tímami okolo ôsmeho miesta a o extraligový „život“ ešte bojujú aj chalani z bratislavského Hurikánu.

Otáznikov je teda dve kolá pred koncom ešte viac ako dosť, no niektoré z nich a možno aj všetky sa môžu vyriešiť už zajtra. Celé play-off ale aj posledný duel základnej časti odohrá družstvo Nižnej na kvalitnom ihrisku v Mútnom. Oravčania si tak zvykajú na nové prostredie, ktoré bude ich dočasným domovom. Ich prvým súperom bude FK Florko Košice. „Po víťazstve nad Tsunami sme dobre naladení a je našim cieľom si zabezpečiť prvé miesto po základnej časti už v zápase proti Florku. Aktuálny štvorbodový náskok nám dúfam prinesie na hokejky pokoj, čo môže našej hre len prospieť. Zápas sa odohrá na ihrisku v Mútnom, kde plánujeme dohrať sezónu, takže tento zápas bude aj o zvyknutí si na nové prostredie,“ povedal hráč Nižnej Matúš Medžo.

 

Košické ATU je aktuálne na štvrtom mieste tabuľky, no vyžrebovanie súťaže zariadilo, že majú v posledných dvoch kolách možnosť prebojovať sa na druhé miesto, čo chcú Východniari využiť. Musia však začať víťazstvom doma nad majstrovským Tsunami. „Chceme si pred play-off zlepšiť súčasnú štvrtú pozíciu v tabuľke. Pri troche šťastia a za určitých okolností by sme mohli obsadiť druhú priečku, čiže predbehnúť Tsunami, ktoré je našim zajtrajším súperom. Do zápasu ideme naplo, veď už sa nie je na čo šetriť. Všetci by mali byť pripravení na play-off a v top forme,“ povedal hráč košického ATU Michal Kročko.

 

O posledné dve miestenky do play-off bojujú ešte tri tímy. Trenčianske družstvá AS a 1. FBC, no a žilinské „Kobylky.“ AS Trenčín privíta v Púchove bratislavský Snipers. „Do zápasu vstupujeme s rešpektom, ale zároveň s odhodlaním zabezpečiť si miestenku v play-off, aby sme nemuseli do posledného kola základnej časti nastupovať s nejakou neistotou a nervozitou. V tomto súboji nám nepomôže brankár Kafka, ale nastúpi na svoj prvý zápas po zranení členku naša posledná posila, bývalý hráč Sparty Praha Martin Rebro,“ prezradil hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Druhý trenčiansky celok 1. FBC hrá doma proti bratislavskému Lidu. Zverenci trénera Miroslava Ságu neprežívajú ideálnu sezónu, no radi by ju ukončili účasťou v play-off. Veľa napovie už spomínaný zajtrajší súboj s Lidom.

 

Žilinské „Kobylky“ sú na tom najhoršie, pretože im momentálne patrí nepostupové deviate miesto a na FBC strácajú dva body. Grasshoppers však hrá na Hurikáne, ktorý je síce na poslednom mieste tabuľky, no má ešte nádej na záchranu. Potrebuje v posledných dvoch kolách zvíťaziť a čakať, že zakopnú Spišiaci, ktorí hrajú zajtra v Prešove. Žilina je opatrná, no do hlavného mesta cestuje víťazne naladená. „Ako v každom zápase, chceme uspieť aj v súboji s posledným tímom tabuľky. Hurikán sa však stále zlepšuje, získal prvé body a tiež potrebuje vyhrať. Čiže očakávam zaujímavý a taktický florbal. Ani náš úspech s Hurikánom nám nemusí zabezpečiť, že stúpneme na vytúžené ôsme miesto tabuľky, pretože musí zaváhať aj 1. FBC Trenčín s bratislavským Lidom. Najskôr sa však musíme pozerať na náš výkon. To je kľúčové. Samozrejme, že veríme aj v to, že nám pomôže Lido,“ povedal hrajúci tréner a kapitán Grasshoppersu Žilina Marián Galovič.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

21. kolo – sobota 2. 3. 2019:

 

15.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FK Florko Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – Snipers Bratislava (STC Aréna, ul. Športovcov, Púchov)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

19.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

19.10 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

späť