Potvrdí prvá štvorica svoju suverenitu?

24.02.2017 14:08:10
Počas nasledujúceho víkendu sa začínajú štvrťfinálové boje play off prvej ligy mužov. V úvodných domácich zápasoch sa predstavia družstvá prvej štvorky, ktoré takmer po celú základnú časť nepustili medzi seba žiadnych súperov. Či potvrdia svoju dominanciu a správny výber súperov, ukážu už najbližšie hodiny.

Skvelým finišom a trpezlivým čakaním na zaváhanie dlhodobo vedúcej Spišskej Novej Vsi sa v hodine dvanástej dostali na čelo Sabinovčania. „Predátori“ s extraligovými skúsenosťami si vyberali súpera do play off ako prví. Východniari neváhali a vyzvali papierovo najslabší tím z ôsmeho miesta, ktorým je FBK Púchov. Vzájomná bilancia aktuálnej sezóny hrá v prospech Sabinova, ktorý sa v Púchove na body poriadne natrápil a napokon zvíťazil tesne 10:9, no doma vyhral hladko 8:2. Rozhodujúca teda bude pravdepodobne výhoda domáceho prostredia.

 

 

Druhým tímom, ktorý si vyberal svojho súpera do ply off bol Young Arrows Spišská Nová Ves. Spišiaci boli takmer počas celej základnej časti na prvom mieste tabuľky bez prehry, no prišlo dvadsiate kolo a v ňom prvá prehra sezóny 4:7 v Trnave a hneď na to domáca prehra 9:11 s Meteníkmi Likavka a druhé miesto bolo na svete. Spišiakom to vraj neprekáža a sú odhodlaní bojovať a postúpiť až do finále. V ceste im vo štvrťfinále stojí FBK Harvard Partizánske, ktoré po základnej časti obsadilo konečné šieste miesto. Spišiaci si ich vybrali aj napriek tomu, že v domácom zápase druhého kola stratili s Partizánskym bod po remíze 8:8. Na ihrisku súpera to bola poriadna prestrelka, ktorú Spišiaci zvládli v pomere 15:11.

 

 

Aj Trnavčania sa už nesmierne tešia na začiatok play off. Ako tretí v poradí si vyberali už len z dvojice možných súperov. Ich voľba však padla na siedmu Detvu. Dosiahnuté výsledky v aktuálnej sezóne však nie sú úplne presvedčivé. Trnava doma zdolala Detvu 7:4 aj to o svojom víťazstve rozhodla až tromi gólmi v záverečnej tretine. V poslednom kole základnej časti, čiže len pred necelými dvoma týždňami dokonca zápas medzi týmito súpermi skončil v Detve remízou 1:1.

 

 

Bratislavský Snipers už nemal na výber a musel z pozície štvrtého tímu tabuľky zobrať za súpera, ktorý mu zostal. Sú nimi hráči z tímu Meteníci Likavka. Spomínané družstvá sú vlastne susedmi v tabuľke a delili ich medzi sebou len tri body. Aj vzájomná bilancia oboch súperov je vyrovnaná. Každý využil domáce prostredie na plný bodový zisk. Snipers doma vyhral pomerne vysoko 11:3, no v Ružomberku na Likavku nestačil a prehral tesne 5:6.

 

Program štvrťfinále prvej ligy mužov:

 

1 – Štvrťfinále – sobota 25. 2. 2017:

 

15.20 hod – FbC Predator Sabinov – FBK Púchov (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

17.00 hod – Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK Harvard Partizánske (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

14.30 hod – FBC 11 Trnava – DTF team Detva Joxers (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

 

11.30 hod – Snipers Bratislava – Meteníci Likavka (ŠH Dom športu, Junácka 6, Bratislava)

 

2 – Štvrťfinále – nedeľa 26. 2. 2017:

 

10.40 hod – FbC Predator Sabinov – FBK Púchov (SOUE Ľ. Podjavorinskej, Prešov)

 

15.00 hod – Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK Harvard Partizánske (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

16.00 hod – FBC 11 Trnava – DTF team Detva Joxers (MŠH, Rybníková, Trnava)

 

12.30 hod – Snipers Bratislava – Meteníci Likavka (ŠH Staré Grunty – manželáky, Mlynská dolina, Bratislava)

späť