Potvrdí Tsunami pozíciu druhého tímu v tabuľke?

09.01.2020 13:38:56
Jedným z lákadiel 15. kole extraligy mužov je zápas medzi ATU Košice a Tsunami Záhorská Bystrica, teda štvrtého a druhého tímu tabuľky. V Tvrdošíne sa uskutoční školský duel, v ktorom si pred detskými fanúšikmi zmerajú sily Nižná a ŠK Lido Prírodovedec, ktorému patrí tretia priečka.

Práve prvý slovenský školský zápas odštartuje program celého kola, keďže sa uskutoční v netradičnom čase – v piatok na pravé poludnie. Nižná i Lido vyhrali svoje ostatné dva zápasy, isté teda je, že jeden z tímov natiahne sériu na tri duely. Oravčania by tak vyrovnali svoje tohtosezónne maximum. ŠK Lido Prírodovedec od októbra do decembra vyhral osem stretnutí v neprerušenej sérii, z uplynulých jedenástich meraní síl neuspel iba raz. „Zápasy proti Nižnej bývajú vždy iné ako tie ostatné. Tentokrát to bude navyše okorenené nie len vzťahmi medzi hráčmi, ale aj deťmi na tribúne. Na duel sme sa pripravili zodpovedne a chceme nadviazať na výhry z minulých zápasov. Veríme, že tri body si povezieme domov my,“ skonštatoval druhý najlepší strelec i druhý najproduktívnejší hráč Lida v tejto sezóne Matúš Ringer.

 

Zaujímavé bude sledovať, ako sa s prvou prehrou v tomto ročníku vysporiada líder tabuľky 1. FBC Trenčín. Na domácej pôde privíta nováčika z Púchova, ktorého v prvom vzájomnom zápase zdolal 14:4. Trenčania majú na prvom mieste extraligového poradia, napriek minulotýždňovej prehre s Florkom Košice (8:9 po samostatných nájazdoch), pohodlný deväťbodový náskok. „Je to považské derby, hráme so súperom, ktorý sa pohybuje na konci tabuľky. Pre nás je to teda povinné víťazstvo a chceme ho uhrať s čo najlepším skóre,“ uviedol aktuálne najproduktívnejší hráč extraligy Tomáš Kvasnica.

 

Ak si chce Tsunami upevniť druhé miesto, musí uspieť na pôde ATU Košice. Východniari v predchádzajúcich dvoch zápasoch nedosiahli práve oslnivé výsledky – pred týždňom zdolali Snipers Bratislava v prestrelke 13:10, pred Vianocami prehrali s AS Trenčín 3:9. „Cieľ bude eliminovať počet obdržaných gólov. Musíme sa viac sústrediť na obranu a blokovanie súperových striel. Martina Kuboviča to opäť začalo baviť, ale my mu to znechutíme. Zápas s Tsunami bude určite pre oko diváka atraktívny,“ povedal útočník ATU Filip Čonka-Skyba.

 

Dôležité body do tabuľky sa budú udeľovať v Žiline, kde domáci Grasshoppers privítajú AS Trenčín. „Počas týždňa sme si rozanalyzovali duel v Prešove a na tréningoch sme sa venovali odstraňovaniu chýb, ktorých sme sa dopustili počas zápasu. Inak príprava na zápas proti AS Trenčín prebiehala, tak ako na ostatné na ostatné tímy. Sme si vedomí kvality hráčov Trenčína, ale na stretnutie sa tešíme. Veríme, že si cestu do haly nájdu aj diváci, ktorí sa budú mať na čo pozerať,“ vyhlásil skúsený hráč „kobyliek“ Daniel Baránek.

 


Program zápasov 15. kola extraligy mužov:

 

Predohrávky - piatok 10. januára 2020:

 

12.00 hod - TJ A-FbO Nižná - ŠK Lido Prírodovedec (MŠH Tvrdošín, Školská)
19.00 hod - 1. FBC Trenčín - FBK Púchov (MŠH Trenčín – veľká hala, Mládežnícka)

 

Sobota 11. januára 2020:

 

16.00 hod - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - AS Trenčín (ŠH Rosinská, Žilina)
17.00 hod - FaBK ATU Košice - Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)
17.00 hod - FK Florko Košice - Fat Pipe Snipers Bratislava (Multihala, Alejová, Košice)
19.00 hod - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - FBC A4ka Mikuláš Prešov (ŠH Spišská Nová Ves, Za Hornádom)

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

 

späť