Považanky bez problémov zdolali Michalovce

11.03.2018 15:45:03
Líderky základnej časti a vicemajsterky Slovenska z Pruského dnes „rozobrali“ Michalovce v pohodovom tempe 12:2 a dostali sa vo štvrťfinálovej sérii extraligy žien do náskoku 2:0 na zápasy.

Počas prvej tretiny sa domáce florbalistky postupne rozbiehali, no gólovo sa presadili len dvakrát. Druhá časť už bola strelecky podstatne bohatšia a Pruské sa dostalo do vedenia 7:2. Kontrovať domácemu tímu dokázala len hosťujúca kapitánka Michaela Vršková, ktorá vymazala nulu z gólového konta Michaloviec.

 

Pruské však dostalo chuť a v tretej tretine „rozobralo“ obranu Východniarok ďalšími piatimi presnými zásahmi. „Súboj bol veľmi podobný tomu včerajšiemu. Michalovce boli veľmi zatiahnuté na svojej polovici, no my sme sa lepšie tlačili pred bránu a premieňali sme šance na góly,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Tréner Michaloviec Dárius Siheľský po zápase povedal: „Nastúpili sme s rovnakou taktikou ako včera, no do nášho zámeru výrazne zasiahli zranenia. Pokúsime sa Pruskému cestu do semifinále ešte sťažiť a minimálne jeden zápas v domácom prostredí vyhrať.“

 

ŠK 98 Pruské – Eastern Wings Michalovce 12:2 (2:0, 5:2, 5:0)

späť