Povodne sužujú Prahu, ale Prague Games sa konať bude!

05.06.2013 14:25:54
Najväčší turnaj v Európe sa potýka s prírodnými živlami, ktoré zachvátili metropolu Česka.

Prahu v uplynulých dňoch zasiahla ničivá povodeň. Voda v hlavnom meste Česka podľa všetkých informácií kulminuje a skutočné škody sa ukážu až v priebehu nasledujúcich dní. Povodňami boli zasiahnuté i niektoré objekty, haly s ktorými rátajú organizátori najväčšieho turnaja v Európe rozdeleného do štyroch častí Czech Open, Prague Games, Prague Masters a Prague Wheel Open.

 

Najväčšie vrásky spôsobili povodne v príprave mládežníckej časti Prague Games, ktorá sa koná o necelý mesiac 10. až 13. júla 2013. „Bez ohledu na tuto skutečnost přípravy turnaje pokračují a Prague Games se v termínu uskuteční!“ znie odkaz z Prahy od organizátorov.

 

Najviac utrpelo srdce turnaja “ Hamr Braník“. „Pravděpodobně nejhorší zprávou pro náš turnaj je skutečnost, že pod vodou je momentálně i areál Hamr Braník, kde tradičně probíhá velká část turnaje a  kde počítáme s využitím čtyř hřišť. Teprve během následujících týdnů se ukáže, jestli se podaří areál včas před turnajem zprovoznit či nikoliv. My samozřejmě musíme počítat i s tou horší variantou, proto pracujeme na náhradních variantách hracích hal a turnajového centra.“ Píše sa na oficiálnej stránke turnaja.

 

Slovenské mládežnícke tímy neprídu o tohtoročné zápasy s veľkoklubmi zo zahraničia. Prípravy aj napriek problémom pokračujú. Húževnatosť organizátorova pracovitosť organizačného tímu bude pracovať na maximum. Vopred upozorňujú už na trpezlivosť všetkých tímov. „Přípravy turnaje však i přes tyto komplikace pokračují dál. Účastníky turnaje však musíme již nyní preventivně požádat o trpělivost - finalizace rozpisu utkání a tréninků, příprava turnajového buletinu a další přípravné práce letos rozhodně nebudou jednoduché. Může se stát, že zveřejnění finálního rozpisu utkání bude vzhledem k těmto skutečnostem oproti minulosti zpožděno.“

 

 Zdroj: Prague Games

späť