Poznáme pätnásť účastníkov šampionátu

05.02.2018 12:35:24
Počas predchádzajúceho týždňa sa rozhodlo o desiatich postupujúcich krajinách z Európy, ktoré si vybojovali miestenku na decembrový šampionát. Do „stovežatej“ Prahy sa pozrie šestnásť účastníkov z celého sveta a posledný z nich bude známy už o týždeň. V kanadskom Toronte si to rozdajú domáci Kanaďania a USA.

Okrem usporiadateľskej krajiny, ktorou je Česká republika, si ostatné štáty museli miestenky na MS vybojovať v kvalifikačných turnajoch. Ako prví si o postup zahrali v Ázijsko-oceánskej skupine, ktorá sa odohrala v Južnej Kórei. Postup si spomedzi ôsmich účastníkov vybojovala presná polovica – Austrália, Singapur, Japonsko a Thajsko.

 

Európa je florbalovo najsilnejšia a tak sa počas predchádzajúceho týždňa bojovalo až o desať „flekov.“ Z celkového počtu 22 štátov sa v štyroch kvalifikačných skupinách prebojovali na šampionát nasledovné krajiny – Fínsko, Estónsko, Poľsko, Švédsko, Slovensko, Nemecko, Nórsko, Dánsko, Švajčiarsko a Lotyšsko. Samozrejme do tejto početnej skupiny zastupujúcej Európu patrí aj domáce Česko.

 

Nás veľmi teší, že si v Nitre vydreli postup aj slovenskí florbalisti, ktorí postupne zdolali Slovinsko 7:2, Francúzsko 10:3 a Nemecko 3:2. Chlapci prehrali len s osemnásobnými majstrami sveta Švédmi a to 4:11, no podali vynikajúci výkon a dokázali, že sa slovenský florbal posúva vpred.

 

Poslednú šestnástu miestenku si vybojuje o necelý týždeň buď Kanada alebo USA a o tom sa rozhodne v kanadskom Toronte.

 

Žrebovanie základných skupín šampionátu sa uskutoční 1. marca 2018 v Staroměstskej radnici v Prahe.

späť