Poznáme rozpis zápasov svetového šampionátu mužov

04.05.2020 20:42:34
Medzinárodná florbalová federácia IFF dnes na oficiálnom webe zverejnila rozpis zápasov Majstrovstiev sveta mužov, ktoré sa od 4. do 12. decembra uskutočnia vo fínskych Helsinkách. Predaj vstupeniek sa začne 15. mája.

„Už počas otváracieho víkendu uvidíme vzrušujúce zápasy. Pri slávnostnom zahájení urobíme tiež bezprecedentnú investíciu, takže si ju nenechajte ujsť! Balíček otváracích víkendových lístkov obsahuje tri dni a počas nich až 18 zápasov, ktoré si môžu hráči florbalu užiť,“ hovorí Hanne Pirkola, riaditeľka svetového šampionátu 2020.

 

V poradí trináste Majstrovstvá sveta mužov sa budú hrať začiatkom decembra v Helsinkách a zúčastní sa ich 16 krajín, ktoré odohrajú celkom 48 zápasov. Otvárací víkend ponúkne veľa zaujímavých zápolení, keď sa v sobotu stretnú v tradičnom severskom Fínsko a Švédsko, zatiaľ čo Česká republika a Švajčiarsko hrajú proti sebe v nedeľu. Súboje v skupinách a štvrťfinále sa odohrajú v hokejovej hale v Helsinkách. Semifinále a duely o medaily sa uskutočnia v známej hokejovej Hartwall aréne.

 

Slovenská reprezentácia sa predstaví v skupine „C“ a o úvodný duel sa chlapci postarajú s USA. Na druhý deň zverencov Radomíra Mrázka čaká zaujímavý „oriešok“ v podobe duelu proti Poľsku, ktoré trénuje český kouč Jan Holovka. Ten pôsobí v slovenskom extraligovom klube 1. FBC Florbal Trenčín. Svižné tempo zakončíme na tretí deň v stretnutí proti Thajsku.

 

Predaj vstupeniek na súboje v skupinách a štvrťfinále sa začne 15. mája 2020 o 9.00 hod miestneho času. Všetky vstupenky sa predávajú ako denné vstupenky, takže rovnaký lístok umožní prístup ku všetkým stretnutiam, ktoré sa v ten deň budú hrať. Na konkrétne zápasy nie sú k dispozícii žiadne vstupenky. Lístky na Majstrovstvá sveta vo florbale mužov predáva Ticketmaster.

 

Okrem denných vstupeniek existuje aj trojdňový balíček vstupeniek na otvárací víkend. K dispozícii sú aj vstupenky na záverečný víkend. Oficiálny web šampionátu sa nachádza TU.

 

ZDROJ: www.floorball.org

späť