Poznáme semifinálové dvojice

10.03.2014 17:39:15
Do najlepšej štvorky sa nezmestil ŠK 1.FBC Trenčín. Postaralo sa o to ATU Košice, ktoré vyradilo ex-majtra 3:1 na zápasy.

 

Mužská extraliga, ktorá po vstupe známeho sponzora zmenila svoj názov na Salming extraliga, finišuje. Cez víkend sme spoznali mená všetkých semifinalistov, ktorí si to rozdajúv boji o titul.

 

Najlepší športový klub v Žiline za rok 2013 Grasshoppers si v štvrťfinále zmeral sily zo Stupavou, ktorá mu bola vyrovnaným súperom len v prvom stretnutí. „Kobylky“ zvíťazili 3:0 na zápasy a stali sa prvým postupujúcim.

 

Meno svojho súpera sa dozvedeli v štvrtom stretnutí, ktoré hostili sabinovskí „predátori.“ Tí si vynútili domáci dvojduel vďaka výhre v Bratislave v pomere 7:1. Hurikán však na východe prekvapenie nedopustil a po výhrach 4:3 a 12:5 oslavoval ďalšiu semifinálovú účasť.

 

Košické Florko šľapalo celú sezónu ako švajčiarske hodinky a tak sa očakávalo, že Mikuláš Prešov bude ľahkým sústom. Opak bol však pravdou. Outsideri tejto série síce ani raz nezvíťazili, no po tesných prehrách vyslali jasný signál, že zo s nimi nutno počítať.

 

O najväčšie prekvapenie sa postaralo druhé košické družstvo v Salming extralige- ATU. Východniari síce začali hrozivou prehrou v Trenčíne 1:7, no to bolo zo strany majstra všetko. Po výsledkoch 9:8, 8:4 a 6:4 sa z postupu tešilo ATU Košice. Už teraz jejasné, že finálová séria pocestuje aj do Košíc.

 

„Metropola východu“ vďaka tomu zažije derby ako hrom. V ňom sa rozhodne, kto sa vo finále stretne s lepším z dvojice Hurikán/Grasshoppers. Sériu začnú doma Florko a Žilina už tento víkend.

späť