Prague Masters 2012 nepriniesol medailové priečky

12.11.2012 19:01:41
Slovenské celky sa na Prague Masters 2012 v silnej konkurencii vôbec nestratili

V siedmom ročníku Prague Masters sa na tróne presadili zástupcovia kolísky florbalu. Umea City Veterans premieňa štvrtý mečbal a odvážajú si zlato v mužskej kategórii 40 + do Švédska. V mladšej mužskej kategórii sa presadzuje legendárna, švajčiarska partia z Rot Weiss Chur. Medzi ženami sa po prvý raz radujú dámy z Vítkovice Selection. Suomi odchádzajú tentoraz naprázdno. Slovenská trikolóra nezískala žiadny kov, ale nesklamala a vo svetovej konkurencii sa nestratila.V tomto ročníku Prague Masters sa v 55 družstvách predstavilo 705 veteránskych florbalistov a florbalistek z 10 štátov. Slovenské farby hájilo 6 tímov v mužských kategóriách 35+ a 40+.


Trikrát hrala Umea v predchádzajúcich rokoch finále a trikrát odchádzala porazená. Tento rok neponechala nikoho na pochybách a v kategórii Muži 40 + v priebehu turnaja nestratila ani bod. Vo finále zmietli Švédi obhajca minuloročného prvenstva - fínsky KCUF 7:1 a odvážajú tak na sever historicky prvé zlato pre Tre Kronor. Práve KCUF zastavil slovenského zástupcu Forever Young 40 Orava vo 1/4 finále. Minuloročnú finálovú účasť a zisk strieborných medailí neobhájili zástupcovia TJ A-FbO Nižná. Oravskí Junáci si vylámali zuby na Umea City Veterans, absolútnych víťazoch Prague Masters


V "juniorskej" kategórie Muži 35 + uchvátil výkon švajčiarskych legiend vo farbách Rot Weiss Chur Nostalgie, ktorí v priebehu celého turnaja predvádzali nádherný, technický florbal. Výber, zložený z bývalých švajčiarskych interancionálov, dokázal, že ani po rokoch nestratil Rot Weiss nič zo svojho bývalého lesku. V dobrom svetle sa prezentovali naše “juniorské“ výbery SP Stupava a N-SPORT Zvolen, ktorí doputovali až do 1/4 finále. Obaja naši zástupcovia vypadli až v play off s neskoršími medailistami, čo nie je vôbec zlá vizitka pre naše celky.


Dámska kategória bola ozdobou Prague Masters 2012. Účasť v nej sa od vlaňajška takmer zdvojnásobila a vďaka premiérovému štartu veteránek z Vítkovíc a Brna išla výrazne nahor aj úroveň turnaja. Vítkovice Selection nokonec vybojovali zlato. Vo finále im ale viac ako zdatne konkurovali hráčky Ovocné Báza. Obhajca titulu HERBADENT si tento rok odviezol iba bronz.

 

Zdroj: Prague Masters

Foto: Prague Masters/ALLStarFoto.com

 

späť