Pravidlo o rovnakej značke hokejky a omotávky nevstúpi do platnosti

12.09.2019 20:35:54
Pravidlo o rovnakej značke hokejky a omotávky z dielne Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) napokon nevstúpi do platnosti. Vedenie najvyššej florbalovej inštitúcie prehodnotilo svoje pôvodné plány po tom, ako sa na pripravované nariadenie vzniesla vlna kritiky zo strany samotných hráčov. IFF už v júni vyhlásila, že si v prípade spornej úpravy pravidiel berie „oddychový čas“ a definitíva padne na zasadnutí v septembri.

Kompetentní sa napokon rozhodli ustúpiť námietkam hráčov, ktorí naďalej môžu používať hokejky a omotávky rôznych značiek. „Došlo k jednohlasnému rozhodnutiu, že toto pravidlo by nemalo platiť. Na základe tohto odporúčania Výkonný výbor Medzinárodnej florbalovej federácie rozhodol o odstránení predmetného dodatku z materiálnej príručky pre rok 2020. Žiadne podobné pravidlo teda nevstúpi do platnosti,“ píše sa v stanovisku IFF na internetovej stránke floorball.org.

 

Kritici plánovanej zmeny namietali, že sú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na výrobu omotávok, niektorí florbalisti stále používajú obľúbené vybavenie od firiem, ktoré už neexistujú a iní si zase jednoducho myslia, že niektorí výrobcovia s výbornými hokejkami nedokážu vyvinúť dostatočne kvalitný „grip“. Problémy mohli nastať aj v otázke sponzoringu.

 

ZDROJ: www.floorball.org, Samuel PREKOP

späť