Pred Vianocami ATU Košice už s Čonkom-Skybom proti majstrom

20.12.2019 14:38:55
V sobotu sa uskutočnia posledné zápasy extraligy mužov v tomto kalendárnom roku. Na programe je kompletné 13. kolo. Žilina nastúpi proti Nižnej, Tsunami Záhorská Bystrica privíta Mikuláš Prešov a ATU Košice AS Trenčín. Bratislavskí Snipers hrajú v Trenčíne proti 1. FBC, Florko Košice v hlavnom meste proti Lidu a Spišská Nová Ves hrá s Púchovom.

Florbalisti košického ATU chcú na domácej palubovke nadviazať na minulotýždňové víťazstvo nad Mikulášom Prešov (8:4). Pomôže im pritom už aj najnovšia posila Filip Čonka-Skyba, ktorý sa mal k tímu pôvodne pripojiť po prestupe z Česka až po novom roku. „S chlapcami som ešte netrénoval, Každoročne s nimi absolvujem letné turnaje, takže snáď to nebude také zlé. Teším sa na domáce prostredie, príde sa pozrieť aj moja rodina. K tomu už panuje predvianočná atmosféra a zahrám si florbal s kamarátmi. Súpera som v tejto sezóne nevidel hrať, viem však o ich kvalitných obrancoch, ktorí radi podporujú útok. So slovenskou extraligou som sa lúčil tým, že nás AS Trenčín vyradil v semifinále play-off, takže im mám čo vracať,“ povedal reprezentant SR.

 

Odčiniť prehru z 12. kola zase plánujú hráči Nižnej, ktorí vycestujú do Žiliny. „Na zápas do Žiliny sa, samozrejme, tešíme a pevne veríme, že odohráme dobrý duel a tri vianočné body si odvezieme domov a budeme mať tak menší predčasný darček,“ uviedol útočník Nižnej Martin Latka.

 

Atraktívny bude súboj o tretie miesto v tabuľke, ktorý sa uskutoční od 18.00 hod v ŠH Elán v Bratislave. Lido v uplynulom kole prišlo o osemzápasovú sériu víťazstiev a v predposlednom domácom zápase v základnej časti tejto sezóny plánuje naskočiť na novú vlnu triumfov. Proti však je Florko Košice, ktoré pomýšľa na tretiu výhru po sebe. Oba tímy majú momentálne zhodne po 24 bodov, rovnaký bodový zisk eviduje aj ATU Košice.

 

V Spišskej Novej Vsi sa stretnú dve tabuľkovo najnižšie postavené družstvá. Domáci, ktorí sú poslední, nastúpia proti nováčikovi z Púchova. Hostia majú v aktuálnom ročníku jediné víťazstvo v riadnom hracom čase, ešte v septembri triumfovali na domácej pôde práve nad zajtrajším súperom 14:4. Young Arrows sa trápia a dosiaľ nezískali ani jediný bod.

 

Program zápasov 13. kola extraligy mužov:


Sobota 21. decembra 2019:


16.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – TJ A-FbO Nižná (ŠH Rosinská, Žilina)
16.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBC A4ka Mikuláš Prešov (Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)
17.00 hod – FaBK ATU Košice – AS Trenčín (ŠH SOŠ Ostrovského)
17.00 hod – 1. FBC Trenčín – Fat Pipe Snipers Bratislava (MŠH Trenčín – veľká hala, Mládežnícka)
18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FK Florko Košice (ŠH Elán, Bajkalská)
18.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK Púchov (ŠH Spišská Nová Ves, Za Hornádom)

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Lucia OLEKŠÁKOVÁ

späť