„Predátorky“ idú za svojim cieľom!

10.03.2019 16:19:51
Ani v druhom domácom štvrťfinálovom súboji extraligy žien nezaváhali sabinovské „Predátorky“ a zdolali bratislavský Hurikán. Aj dnes po slabšom rozbehu, no bez väčších problémov v pomere 9:2.

Východniarky sa v úvode duelu nechali trochu zaskočiť a po necelých troch minútach prehrávali 0:1 po inkasovanom góle z hokejky Ivany Besedičovej. Martina Stašová však nesúhlasila a do pol minúty vyrovnala. Hurikán však hrýzol ďalej, čo potvrdil druhým gólom, ktorý strelila Adela Kľúčiková – 1:2. Hneď prvú presilovú hru však dokázali Sabinovčanky využiť a Lenka Cupráková vyrovnala. Tak sa skončila prvá tretina a hosťujúce hráčky živili nádej na úspech.

Stredná časť bola zo strany domáceho tímu produktívnejšia. Do vedenia dostala svoje družstvo kapitánka Barbora Boháčová a k nej sa pridali Lenka Cupráková s Martinou Sašovou a bolo 5:2. Záver tretiny bol poznačený zbytočnými vylúčeniami Stašovej, ktorá inkasovala dva menšie dvojminútové tresty a jeden vyšší desaťminútový.

Bratislavčanky to však nedokázali využiť a v siedmej minúte tretej tretiny inkasovali ďalší a rozhodujúci šiesty gól, ktorý zaznamenala Boháčová. Nabudené „Predátorky“ premenili záver na exhibíciu, pretože stihli v pohodovom tempe ešte trikrát skórovať a upraviť na konečných 9:2.

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Včerajší súboj bol pre nás o niečo ľahším súbojom, ale s pribúdajúcim časom sme sa rozbehli a hlavne presadili strelecky. Trochu ma mrzí zbytočné vylúčenie našej najskúsenejšej hráčky Martiny Stašovej v druhej tretine, čo nás trochu zabrzdilo inak by výsledok bol ešte výraznejší.“

Tréner Ján Žúbor (Hurikán Bratislava): „Mali sme lepší štart do zápasu ako včera, no postupne sa nám strácali sily z čoho sme inkasovali nejaké góly. Počas presilovky 5 na 3 za stavu 2:5 sme sa chceli vrátiť do zápasu ešte, no nedokázali sme skórovať. Naopak súperky zvýšili náskok a bolo po zápase.“

FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 9:2 (2:2, 3:0, 4:0), stav série: 2:0