„Predátorky“ sa vyhli nocovaniu na stanici...

16.03.2019 15:55:13
Hrozba trénera sabinovských „Predátoriek“ Jána Motešického sa nenaplnila. Východniarky mali „sľúbený“ nocľah na hlavnej stanici v Bratislave ak prehrajú tretí štvrťfinálový zápas s Hurikánom. Dievčatá si nič iné ako cestu domov nepripustili a jednoznačne zvíťazili 11:0 a postúpili do semifinále.

Hosťujúce hráčky od začiatku nenechali nič na náhodu a už na konci štvrtej minúty sa ujali vedenia presnou strelou Klaudie Robovej. V polovici prvej tretiny zvýšila Lenka Cupráková na 2:0 pre Sabinov a tak sa skončilo úvodné dejstvo.

Úvod druhej tretiny rozbehli „Predátorky“ strelecké hody. Počas štyroch minút zavesili Hurikánu štyri góly a definitívne pochovali všetky nádeje Bratislavčaniek na oddialenie konca sezóny. Dva góly zaznamenala kapitánka Barbora Boháčová a po jednom Tamara Točeková s Katarínou Marcinkovou. Skóre druhej časti uzavrela hosťujúca Miroslava Stašová – 0:7.

Chytila sa aj posila zo Spiša Klára Grossová, ktorá na začiatku posledného dejstva zvýšila na 0:8 pre Sabinov. To však ešte nebolo všetko, pretože deviaty zásah zaznamenala Miroslava Stašová a potupu domáceho Hurikánu dokonala Tamara Točeková a Bratislavčanky prehrávali 0:10... Posledný gól zavesila opäť Miroslava Stašová, ktorá v zápase strelila hetrik.

Po zápase nám nikto z kompetentných zástupcov klubu Hurikán Bratislava nezodvihol telefón...

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Opäť sa potvrdilo, že Hurikán pokiaľ vládal bol v hre o lepší výsledok, čo sa dialo počas prvej tretiny. Domáce mali aj šance a mohli kľudne po prvej časti vyhrávať trebárs 3:2. Nestalo sa a s pribúdajúcimi minútami sme ich kondične zvládli a bola to v ďalšom priebehu z našej strany exhibícia. S celou sériou a predvedenými výkonmi som spokojný.“

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov 0:11 (0:2, 0:5, 0:4), konečný stav série: 0:3