Predposledné dejstvo napovie veľa...

24.02.2017 18:41:06
Extraligová súťaž mužov má pred sebou súboje 21. kola, v ktorých pôjde mnohým družstvám o veľa. Zrejme najväčšia pozornosť sa sústredí na boj o záchranu a v ňom sú zaangažované tri družstvá a za určitých okolností aj štvrté. Veľa napovedia súboje nasledujúceho víkendu.

Najlepšie výhliadky na záchranu a vyhnutiu sa baráži má bratislavské ŠK Lido Prírodovedec. Doma privíta FBC Mikuláš Prešov, ktorý už má istú účasť v play off. Táto istota však môže Bratislavčanom spôsobiť problémy, pretože „Koňare“ môžu hrať uvoľnene a viac si dovoliť. „Rozoberali sme si hru Prešova a podľa toho sme sa aj na súboj pripravovali. Ak chceme mať náš osud vo vlastných rukách, musíme získať body,“ skonštatoval Gabriel Mészáros, tréner ŠK Lido Prírodovedec a k ukončeniu hosťovania Michala Durana z FBC 11 Trnava povedal: „Mišo je univerzálny hráč a pravák, ktorých je všeobecne málo a keďže máme s Trnavou dobré vzťahy sme veľmi radi, že nám ho uvoľnili na hosťovanie. Chcem sa za to zástupcom Trnavy poďakovať.“

 

Majstrovské ATU Košice hostia iClinic VŠK FTVŠ a to je štvrté družstvo, ktoré sa môže dostať do problémov s účasťou v baráži o záchranu. iClinic však v prípade víťazstva a zaváhania Skalice môže ešte pomýšľať aj na účasť v play off, čiže to budú mať zverenci trénera Jána Purca v posledných dvoch zápasoch základnej časti ešte pestré. V poslednom kole sa totiž stretnú v derby s Lidom.

 

Skaličania spravia v súboji s tretím FBK AS Trenčín všetko preto, aby získali všetky body a priblížili si tak vytúženú účasť v play off. Trenčianske AS však nechce stratiť tretie miesto a tak kožu lacno nepredá. O prvú štvorku doma zabojujú ešte aj hráči FbO Florko Košice a to s Nižnou. Aj v prípade zajtrajšieho víťazstva však potrebujú Košičania pomoc od nováčika, Žltého Snehu Košice, ktorý by musel s Nižnou na Orave bodovať.

 

Celkové víťazstvo v základnej časti môžu potvrdiť aj hráči Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí cestujú do Trenčína. Domáci budú relatívne v kľude, pretože do prvej štvorky sa už nedostanú a účasť v play off majú už zabezpečenú. Čiže ŠK 1. FBC Trenčín môže s pokojným svedomím obrať hostí o body a sťažiť im cestu za prvým miestom v tabuľke. „Chceme oba domáce zápasy využiť na poctivú prípravu pred play off, ktoré nás už onedlho čaká. Aj súboj proti Tsunami je pre nás dôležitý a úspešný výsledok by nám pomohol hlavne z psychologického hľadiska, čiže nič v žiadnom prípade nevypúšťame a ideme na plno,“ povedal kapitán ŠK 1. FBC Trenčín Juraj Lamačka.

 

Nedeľa bude veľmi dôležitým dňom pre žilinský Grasshoppers, ktorý je aktuálne na poslednom mieste a stretne sa v priamom boji o záchranu s predposledným nováčikom súťaže, košickým Žltým Snehom. V prvom meraní síl dokázali doma vyhrať Košičania tesne 4:3 a v súčasnosti majú jednobodový náskok pred žilinskými „Kobylkami.“

 

Program Extraligy mužov:

 

20. kolo – sobota 25. 2. 2017:

 

17.00 hod – FK ATU Košice – iClinic VŠK FTVŠ UK (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

 

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Dom športu, Junácka 6, Bratislava)

 

18.00 hod – FBC Skalica – FBK AS Trenčín (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

 

18.00 hod – FbO Florko Košice – TJ A-FbO Nižná (Multihala, Alejova, Košice)

 

19.00 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

Dohrávka 20. kola – nedeľa 26. 2. 2017:

 

13.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Žltý Sneh Košice (ŠH ZŠ V. Javorku 32, Žilina)

späť