Predstavujeme súperov Slovenska na WFC Men´s 2012

16.11.2012 16:00:00
Slováci sa na historicky prvých Majstrovstvách sveta predstavia v skupine "A"

Slovensko okrem toho, že sa predstaví vôbec na prvých Majstrovstvách sveta mužov v elitnej kategórii, postará sa i o úvodný duel skupiny "A" s domácim Švajčiarskom, ktorý bude zároveň otváracím zápasom 9 th WFC Men´s 2012. Slovenská reprezentácia sa počas MS postupne stretne, už so spomínaným Švajčiarskom (2.decembra 2012 o 13:30 hod.), Estónskom (4. decembra 2012 o 13:30 hod.) a Singapurom (5. decembra 2012 o 13:30 hod.) Základnú skupinu naši chalani odohrajú v Berne. Pozrime sa bližšie na našich skupinových súperov.

 

Švajčiarsko - domáci tím Majstrovstiev sveta mužov vo florbale. Hlavný tréner Petteri Nykky má veľa skúseností, ako priviesť svoj tím k najlepším výkonom v domácom prostredí. Tím je dobre zložený a vyvážený s odhodlaním získať medailu. Cieľom Švajčiarov je ukázať sa v čo najlepšom svetle a predviesť čo najlepší výkon pred domácim publikom. Divácka kulisa na zápasy Švajčiarska bude vrieť. Otvárací zápas so Slovenskom je už vypredaný, k čomu sa blížia aj ďalšie zápasy domácej reprezentácie.

 

Matthias Hofbauer: kapitán a líder aj  mimo ihriska. Technický hráč s množstvom skúseností, v rozhodujúcich momentoch vie potiahnuť svoj tím. Pravý kapitán a pravá ruka trénera Petteri Nykkyho.

 

Emanuel Antener: ofenzívna sila Švajčiarov, s ktorou vzrastá nebezpečenstvo pre súperových brankárov. Svojou technikou dokáže v útočnom pásme predvádzať nečakané kúsky a poriadne zamotať hlavu obrancom.

 

Simon Stucki: pilier defenzívy Helvétskeho kríža s ofenzívnymi chúťkami. Kreatívny a fyzicky vyspelý obranca patrí so svojou tvrdou strelou oporám.

 
Estónsko – tím poskladaný z hráčov rôznych líg a krajín, ktorí sú šikovní a silní. Skúsenosti legionárov zo Švédska, Fínska, Dánska, Švajčiarska a domácej ligy dávajú tímu patričné renomé. Estónci na Majstrovstvách sveta od roku 1996 nechýbali a vo Švajčiarsku sa chcú pokúsiť o lepší výsledok ako na predchádzajúcich MS (7.) vo Fínsku.


Oskar Salm: šikovný hráč švédskej Allsvenskan (2. najvyššia súťaž). Bol zvolený ako hráč roku 2011 v Estónsku. V kvalifikácii v Slovinsku bol najproduktívnejším strelcom z obrancov, keď dal 5. gólov.


Jarkko Saastamoinen: skúsený brankár Koovee z 1. divízie fínskej ligy (2. najvyššia úroveň). Jarkko je jasnou jednotkou v bráne Estónska.

 

Henrik Talme: veľmi šikovný a skúsený hráč, ktorý je kapitánom tímu. Svoj tím priviedol z úspešnej kvalifikácie až do Švajčiarska po druhý raz v rade. Slováci si na Henrika zo vzájomného zápasu dobre pamätajú, keď dostal červenú kartu.

 

Singapur – národný tím poskladaný z mladých a energických hráčov, ktorí sú rýchli a agilní. Najstarší hráč má len 28 rokov pričom vekový priemer tímu je 22 rokov. Všetci hráči sú z domácich súťaží vyberaný z množstva kempov. Singapur má za cieľ na Majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku odhaliť talentovaných a obetavých mladých hráčov. Pre svojich súperov bude Singapur veľkou neznámou tak ako aj pre našu reprezentáciu.

Enrico Marican: jeden z najskúsenejších hráčov v tíme. Svojim výkonom a gólmi pomohol Singapuru k postupu z kvalifikácie na MS

 

Brandon Cheong: mladík so skúsenosťami z mládežníckej reprezentácie. Svoj debut si odkrútil na MS vo Fínsku a tak patrí k partii skúsenejších hráčov a ťahúňov tímu.

 

Rashid Bin Jalauddin: mladý  len 21 hráč , ktorý sa predstaví na druhom svetovom šampionáte v národnom drese svojej krajiny.

späť