Prehra s Dánskom veľmi bolí, čaká nás boj o záchranu...

04.05.2017 20:28:43
Slovenská reprezentácia juniorov prehrala na svetovom šampionáte vo švédskom Växjö aj svoj druhý zápas v skupine. Tentoraz sme nestačili na Dánov, ktorým sme podľahli 5:6.

Opatrný začiatok z oboch strán naznačoval, že obom družstvám išlo v tomto súboji o veľa. Postupné protiútoky zastavovali pozorné obrany a k streľbe prichádzalo sporadicky a z väčších vzdialeností. Bezgólový stav sa nezmenil počas celej úvodnej tretiny.

 

Do druhej časti nastúpili Slováci odhodlaní zabojovať o víťazstvo a na začiatku šiestej minúty strelil po štandardnej situácií náš prvý gól na tohtoročnom šampionáte Ronald Gašparík. Slovensko sa dostalo do vedenia, no o šesť minút prišlo zbytočné vylúčenie Kristiána Kozáka, ktoré Dáni potrestali vyrovnávajúcim gólom. Strata koncentrácie našich bola obrovská, čo súperi využili a prakticky do dvoch minút otočili skóre na svoju stranu. Do šatní sme tak odchádzali za nepriaznivého stavu 1:2.

 

Výsledok, ktorý vo florbale nič neznamená, no to by odhodlanie urobiť obrat, nesmeli naši chlapci nechať v šatni... Úvodné štyri minúty záverečnej časti boli ako zlý sen. Slovenskí reprezentanti inkasovali tri rýchle góly a z nádeje na úspech sa stal iba sen. Keď Gašparík svojim druhým gólom v zápase znížil na 2:5, všetci dúfali, že sa strelecky zobudíme, no Dánom stačilo jedenásť sekúnd a bolo 2:6. V ďalšom priebehu už súperi neskórovali a naši tréneri sa štyri minúty pred koncom rozhodli hrať bez brankára. Tento ťah celkom vyšiel, pretože v priebehu troch minút sme zásluhou Tomáša Turcsányiho a dvomi presnými zásahmi kapitána Michala Dudoviča znížili na rozdiel jediného gólu – 5:6. Posledných päť sekúnd však už na vyrovnanie nestačilo a tak je dnes už isté, že bude Slovensko bojovať o konečné siedme miesto, hoci máme pred sebou ešte zajtrajší zápas proti majstrom sveta Fínom.

 

Hlasy po zápase:

 

Marek Onderko – tréner Slovenska: „Ak by sme hrali svoju hru a zakončovali počas držania lopty na svojich hokejkách, keď Dáni len vyčkávali, čo sa bude diať, boli by sme oveľa nebezpečnejší a celkom určite by padli aj nejaké góly. Štyri minúty pred koncom zápasu sa tváriť, že ideme otočiť zápas je príliš neskoro, hoci sme neboli ďaleko, no toto nám nemôže stačiť.“

 

Ronald Gašparík – hráč Slovenska: „Zápas sme mali pod kontrolou podľa mňa a dokonca sme strelili aj prvý gól, no prišli dve chyby, ktoré súper potrestal. Neskôr prišlo ďalšie množstvo chýb v obrane. Chceli sme dnes vyhrať a mali sme aj šance, no nepadalo nám to tam. V závere sme išli na dvesto percent, búšili sme do Dánov a podarilo sa nám znížiť. Takto sme však mali hrať počas celého zápasu a nie posledných päť minút...“

 

Michal Miške – hráč Slovenska: „Máme smolu a veľmi sa trápime v koncovke. Nič nám prakticky nevychádzalo a začalo nám to padať až v posledných minútach zápasu. Predvedená hra nebola podľa našich predstáv. Prispôsobili sme sa lenivej hre Dánov, ktorú sme s nimi hrali prakticky dve tretiny.“

 

SLOVENSKO – Dánsko 5:6 (0:0, 1:2, 4:4)

 

Góly: Ronald Gašparík 2, Michal Dudovič 2, Tomáš Turcsanyi – Mikkel Benjamin Christensen 2, Jesper Schmidt, Frederik Tronderup Nielsen, Kasper Boggild Kajgaard, Rasmus Larsen.

 

Vylúčenia: 2:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, počet divákov: 116.

späť