Prekvapia v semifinále favoritov Topoľčany s Detvou?

08.03.2019 13:27:44
Aj prvá liga mužov postupne finišuje. Počas víkendu sú na programe úvodné zápasy semifinálových sérii a v nich hostia favorizované družstvá Košický Žltý Sneh a FBK Púchov tak trochu prekvapivých súperov Detvu a Topoľčany.

Košičania si vo štvrťfinále poradili s Partizánskym, ktoré vyradili v troch súbojoch a tak si počkali na koniec štvrťfinále a vybrali si Detvu, ktorá vyradila Skalicu. „Na Detvu sa tešíme a sme na nich pripravení po taktickej ale aj fyzickej stránke. Veríme si a budeme sa snažiť opäť o čo najkratšiu sériu. Je to semifinále a každý tím má pred sebou vidinu finále, takže je nám jasné, že aj Detva nechá na ihrisku maximum. Nech vyhrá lepší tím,“ povedal kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel.

 

Hostia z Detvy si veria veď v základnej časti zobrali doma Košičanom bod po remíze 7:7. V odvete ale neboli na Východe úspešní a prehrali 3:9. „Čaká nás víťaz základnej časti. Samozrejme máme úctu k súperovi, pretože majú svoju kvalitu, čo potvrdzovali celú sezónnu. Použijem staré známe klišé – „toto je play-off, hrá sa na tri víťazné zápasy a obe mužstvá majú rovnakú šancu zvíťaziť.“ Očakávam však vyrovnanú sériu, ale samozrejme, že si trúfame a verím v náš úspech,“ povedal odhodlane kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Druhým favoritom je Púchov, ktorý rovnako ako Žltý Sneh postúpil do semifinále po troch víťazstvách v rade za sebou nad Dubnicou. Vôbec však nečakali, že si v semifinále zmerajú sily s Topoľčanmi. „Postup Topoľčian do semifinále sme vôbec neočakávali aj keď som im osobne držal palce. Bolo to pre mňa obrovské prekvapenie, ktoré si zaslúži pochvalu. Čakajú nás úplne odlišné zápasy ako sme hrali proti Dubnici. Topoľčanci už u nás ukázali, že sú vyspelý tím, ktorý dokáže potrestať každú chybu súpera. Po mesačnej pauze kvôli zraneniu sa opäť vracia do zostavy Lukáš Mandinec, tak môžeme nastúpiť v plnej sile, čo ma nesmierne teší. My si na nich veríme a už sa na zápasy veľmi tešíme,“ povedal tréner FBK Púchov Peter Hinka.

 

„Žochári“ sú správne naladení po vyradení Trnavy a idú na víťaznej vlne. Aj Topoľčany uchmatli v základnej časti bod svojmu súperovi a to po domácej prehre 5:10 prekvapili Púchovčanov na ich ihrisku po remíze 6:6. „Je pravdou, že nikto z florbalovej verejnosti neveril, že dokážeme vo štvrťfinále prejsť cez Trnavu. My sme ale postúpili a teraz sa budeme snažiť prejsť cez Púchov do finále! Samozrejme, nebude to ľahké, pretože Púchov má kvalitné mužstvo a chce postúpiť do extraligy. Bude to boj o každý centimeter ihriska. Rozhodne veľmi veľa faktorov o tom kto bude víťaz, no ja verím, že sme natoľko silné mužstvo, že ich vieme poraziť a postúpime my,“ vyslovil svoje želanie kapitán FbO Žochár Topoľčany Peter Smatana.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

1. Semifinále – sobota 9. 3. 2019:

 

13.00 hod – Žltý Sneh Košice – DTF team Detva Joxers (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

18.00 hod – FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany (STC Aréna, Športovcov, Púchov)

 

2. Semifinále – nedeľa 10. 3. 2019:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – DTF team Detva Joxers (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany (STC Aréna, Športovcov, Púchov)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť