Prelomí Nitra štvorročné prekliatie?

20.03.2015 19:46:16
Máme pred sebou finálovú sériu ženskej Extraligy, ktorá je reprízou tej minuloročnej. Stretnú sa proti sebe úradujúce majsterky FbK Tvrdošín a vicemajsterky ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Prvé dva súboje sa odohrajú na Orave.

 

 

Tvrdošín bude chcieť využiť domáce prostredie, presne tak, ako počas sezóny, či minuloročného finále. My sme však trochu pátrali, kedy sa naposledy podarilo Nitre nad svojim finálovým súperom zvíťaziť. Verte či nie, naposledy dokázali dievčatá spod Zobora zdolať Tvrdošín 9:7 v zápase sedemnásteho kola doma 5. marca 2011. Teda viac ako pred štyrmi rokmi... Medzi tým zaznamenali jednu remízu 4:4 a prehru v predĺžení počas prvého súboja minuloročného finále. Nitra robila pred ale aj počas sezóny všetko pre to aby sa do finále dostala a v ňom uspela a získala tak pre svoj klub historické zlato. Do tímu prišlo viacero hráčiek (Petra Tardíková, Anna Mária Szaboová, Miriam Baštiová, Michaela Žikavská) a družstvo posilnil aj tréner Peter Satin, ktorý do družstva prišiel od mužského tímu. „Nás zaujíma predovšetkým zisk majstrovského titulu. Dievčatá sú spokojné, pretože horšie ako minulú sezónu už neskončíme. Teraz sme uvoľnení a chceme si vychutnať čerešničku na torte, ktorú sme si upiekli v našej kuchyni a ja dúfam, že so šťastným koncom,“ povedal slovo do bitky kouč Nitry Peter Satin, ktorý zároveň priznal, že bude nejaká stávka s dievčatami. „Vyzerá to na zaujímavú stávku medzi mnou a dievčatami. Niečo už baby kujú, no nechajme sa prekvapiť.“

 

Ako sa pripravil domáci tím na svojho rivala? „Nič špeciálne sa u nás na tréningoch nedialo, možno zopár taktických príprav ku hre Nitry,“ povedal tréner Tvrdošína Michal Cvanciger. Skutočnosť, že si zahrajú finále proti Nitre ho nijak neprekvapila. „Viac menej som počítal, že Nitra prejde cez Pruské a aj počas celej sezóny mal náš súper dobré výsledky, čiže ma to nejak neprekvapilo. Nitra je vo finále zaslúžene.“ V minulej sezóne dokázal Tvrdošín vyhrať vo finále 3:0 na zápasy. Oravčanky by boli radi ak by také niečo zopakovali. „Ak by sa nám to podarilo, nebudeme proti. Všetko však bude záležať od úvodného zápasu. Ak dobre zahráme, je v našich silách zopakovať sériu. Nie je to však podmienka. Budeme radi ak zvíťazíme aj 3:2.“ Na poslednú prehru zo vzájomného zápasu spred štyroch rokov si kouč majsteriek ani poriadne nevedel spomenúť. „Veru na ten zápas si ani nespomínam. Štyri roky bez prehry môže byť jednou z našich výhod, pretože súperky si dobre uvedomujú, že majú s nami nepriaznivú bilanciu. To môže ovplyvniť ich psychické rozpoloženie a nám pomôcť k úspechu,“ dodal Cvanciger.

späť