Premiéra na World Championships Men´s v Berne na spadnutie

01.11.2012 22:41:23
Do historického štartu majstrovstiev sveta mužov vo florbale zostáva posledných 30 dní.

Slovensko vo svojej histórii zohralo 25 medzinárodných zápasov. Bilancia zápasov hrá v náš prospech so 17 výhrami 2 remízami a 6 prehrami nemáme zlú vizitku. Konfrontácia so svetovou špičkou nám chýbala a chýba. Majstrovstvá sveta sú tou najlepšou previerkou a cieľom kam sa každý snaží dostať.

 

Reprezentácia mužov sa musela prepracovať na vrchol cez MS divízie “C“ a následne dve kvalifikácie. Spomínané MS divízie “C“ sa konali v Bratislave a pre našich boli odrazovým mostíkom. Víťazstvo na domácej pôde chutí a 40 gólová nádielka Gruzíncom bola čerešničkou na torte. V 2010 na World Championships Qualifications sme mali práve na Gruzíncov ťažké srdce. Neodohratý zápas a remíza s Talianmi nás stála možný postup na MS 2010 do Fínska. Druhý pokus v Slovinsku sa mal vydariť a aj sa tak stalo. Slováci si vybojovali cenný historický postup na MS 2012 vo Švajčiarsku.

 

Postup po štyroch víťazstvách v rade bol v hrsti a mohlo sa oslavovať.  Postupové pocity boli intenzívne. „Tie najlepšie! Na druhý krát sa nám to konečne podarilo. Všetkým padol kameň zo srdca a po postupe z nás opadlo aj to napätie, ktoré nám možno zväzovalo ruky v zápasoch so Slovinskom a Srbskom. Vytvorili sme dobrý kolektív, ktorý išiel spoločne krok za krokom za svojim cieľom a ten aj splnil.“ spomína si na februárovú kvalifikáciu Jozef Velčický.

 

Do prvého štartu Slovenska na MS 2012 vo Švajčiarsku zostáva presný mesiac a príprava je v plnom prúde. Počas víkendu sa v Košiciach stretnú muži na sústredení. Chalani musia o reprezentačný dres zabojovať a presvedčiť trénera, že si účasť na MS vo Švajčiarsku zaslúžia. „Na reprezentační sraz do Košic jsem pozval celkem 28 hráčů. Po skončení tento počet budeme redukovat na konečných 18+2, kteří pojedou na MS 2012“ ozrejmuje situáciu Jan Holovka, hlavný lodivod Slovákov.

 

Kapitán bratislavských vysokoškolákov a reprezentačný obranca Jozef  Velčický „Pre 20 hráčov, ktorí sa dostanú do záverečnej nominácie to bude zatiaľ vrchol kariéry. Každého čaká najdôležitejší a najťažší turnaj. Samozrejme, že každý hráč sa na toto podujatie veľmi teší a chce sa tam dostať, veď sa tam zíde svetová florbalová elita. Počas celej prípravy je vidieť, že všetci hráči, ale aj realizačný tím sa snažia ísť na maximum aby sme to na MS dotiahli čo najďalej. Ja verím, že Slovensko tam nepôjde v roli nováčika len získavať skúsenosti.“

 

Fanúšikovia si tiež prídu na svoje a okrem pravidelných reportov na oficiálnej stránke MS nájdete aj na stránke Slovenského florbalového zväzu množstvo informácii z diania v tíme.

späť