Premiéra Slovenska na MS a hneď štvrťfinálová účasť

06.12.2012 01:08:15
Súboj so Švédskom bude pre nás čerešničkou na torte. Cesta Slovenska na MS ešte však nekončí a chalani nepovedali posledné slovo.

Po zápase so Singapurom nám dnes nezostávalo nič len veriť. Slováci pri premiére na MS sa stávajú čiernym koňom turnaja v Berne a Zurichu. Slováci dnes verili a a dočkali sa. Postup medzi osem najlepších na svete potvrdzuje, že slovenský florbal má potenciál a vo svete sa nestratí.

 

Chalani dnes ukázali veľké srdce a prišli do Sporthalle Wankdorf podporiť Švajčiarov v zápase proti Estóncom. Atmosféru v hale rozprúdili Košičania na čele s Martinom Petrócim, ktorý hecoval všetkých. Pocity po zápase sú neopísateľné a všetci sa z postupu medzi osem tešia. Radosť neskrýva i hlavný tréner Jan Holovka  „Je to skvelé. Pocity sú jedinečné. Treba poďakovať chalanom. Samozrejme nebolo to len v našich rukách a som rád, že Švajčiari tomu pristúpili zodpovedne a vyhrali veľmi zaslúžene. Trošku nám pomohli k tomu, že sme v štvrťfinále, čo je obrovský úspech pre slovenský florbal. Som rád, že chalani fandili Švajčiarsku, ktoré muselo vyhrať. Ťažko hľadať slová a som veľmi rád ako to dopadlo.“


Kapitán Juraj Matejka bol šťastný „Sú to fantastické pocity. Sme tu prvýkrát a hneď sme postúpili zo skupiny. Myslím si, že takú atmosféru akú sme dnes spôsobili tu ešte nezažili. Bolí ma hrdlo a vôbec nemôžem ani rozprávať.“ so zachrípnutým hlasom hodnotil prvotné pocity pri postupe medzi elitnú osmičku na svete. Adam Kalčok dnes dostal dôveru proti Singapuru a nesklamal. Po zápase Švajčiarov neskrýval radosť z postupu medzi najlepšiu osmičku na svete. „Myslím, že všetci sme tajne dúfali, ale teraz je to realita. Je to perfektné.“


Zajtra (dnes) nás čaká Švédsko. Tím z elitnej štvorky je pre chalanov veľkou motiváciou a prepisuje históriu florbalu na Slovensku i vo svete. „V túto chvíľu niet čo dodať. Sme radi, že sme vo štvrťfinále. Zápas so Švédskom budeme riešiť až zajtra. Teraz si užívame postupu, čo je pre slovenský florbal historický úspech. V tejto chvíli naozaj neriešim zápas so Švédskom. Do poslednej chvíle sme nič nechceli predbehnúť a čakali sme ako dopadne zápas s Estónsko vs. Švajčiarsko. Uvidíme či prebehne nejaká malá oslava.“ S emóciami v hlase dodáva hlavný tréner Holovka. Na adresu Švédov adresoval strúčné slová kapitán Juraj Matejka "Zahráme si za proti najlepším hráčom sveta a pokúsime sa im streliť dáky ten gólik." Adam Kalčok verí, že pre mnohých to bude životný zápas. „Myslím, že pre väčšinu hráčov to bude životný zápas, minimálne pre nás starších určite. Dúfam že si ho všetci užijeme."

späť