Prešov aj Snipers valcovali súperov

14.01.2020 11:48:19
Trio Prešov, Snipers a Rimavská Sobota si v prvej lige žien aj naďalej udržiavajú mierny odstup od ostatných družstiev súťaže, čo počas víkendu dokázali aj dosiahnutými výsledkami. Líderky súťaže Prešovčanky „zvalcovali“ posledné Košice 17:2 a Snipers „zdemoloval“ Mútne 15:2. Dve víťazstvá zaznamenali aj hráčky Slovana Rimavská Sobota, ktoré vyhrali 8:4 nad béčkom Kysúc a 9:2 nad Čadcou.

Líderkám z Prešova preložili Košičanky zápas trinásteho kola zo soboty na nedeľu, no vedúci tím tabuľky to nerozhodilo a Prešovčanky sa tešili zo suverénneho víťazstva nad poslednou Cassoviou Velesis 17:2. „Dievčatá mali po dlhšej pauze hlad po florbale a bolo to na ihrisku vidno. Domáce hráčky držali s nami krok do polovice prvej tretiny, potom sa už naplno prejavili naše skúsenosti a skóre utešene narastalo. Dievčatám ďakujem za predvedený výkon aj za parádne góly,“ povedal tréner Prešova František Höger.

Oravské „sršne“ z Mútneho po debakli 2:15 so Snipers boli v nedeľu na Hurikáne úspešnejšie a bratislavskému béčku uchmatli po víťazstve 5:4 všetky body. „Prehra nás mrzí a o to viac, bola taká smolná, ale na druhej strane ma teší, že naše mladé dievčatá naberajú každým zápasom skúsenosti. Bol to vyrovnaný súboj so šťastnejším koncom pre hráčky z Mútneho,“ skonštatoval tréner béčka bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

V Slovenskej Ľupči sa začína domácej Dukle Banská Bystrica celkom dariť. V sobotu poslali Bystričanky domov bez bodu Čadcu, ktorú porazili 6:4 a ak by béčku Kysuce nemalo v nedeľu sestry Chúpekové, odišli by naprázdno. Bod Kysučankám vydolovali Laura, ktorá strelila päť gólov a Klaudia Chúpeková, ktorá pridala dva presné zásahy, čiže sestry strelili za Kysuce všetkých sedem gólov, čo znamenalo remízu 7:7. „Proti Čadci sme mali slabú úvodnú tretinu, keď sme mohli prehrávať aj o 0:3... Pomohla nám hlavne naša brankárka Ivana Žilová a tak sme ju prehrali len 0:1. Herne sme sa už v ďalších dvoch tretinách zlepšili a obe aj vyhrali. V defenzívnej činnosti sme urobili krok dopredu a ku koncu zápasu sme húževnaté súperky z Čadce k ničomu nepustili. Súboj s Kysučankami bol ako na hojdačke a počas celého stretnutia sa útočilo na obe strany. Ak by vyhralo ktorékoľvek družstvo, za predvedený výkon by si to druhé prehru nezaslúžilo. My sme šťastní aj za jeden bod, aj keď sme po Čadci chceli poraziť aj Kysucu. Po víkende v Slovenskej Ľupči sme získali štyri body. Stúpame bodovo v tabuľke, no mňa teší viac fakt, že vieme s každým súperom zahrať vyrovnaný zápas,“ zhodnotil vystúpenie svojich zverenkýň tréner Banskej Bystrice Zdenko Babík.

Výsledky zápasov prvej ligy žien:

13. kolo – sobota 11. 1. 2020:

Snipers Bratislava – FBK Hornets Mútne 15:2 (4:0, 5:1, 6:1)

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – JSC Wild Girls Čadca 6:4 (0:1, 4:2, 2:1)

FBC Slovan Rimavská Sobota – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 8:4 (1:2, 0:1, 7:1)

14. kolo – nedeľa 12. 1. 2020:

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 7:7 (3:4, 3:2, 1:1)

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – FBK Hornets Mútne 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)

FBC Slovan Rimavská Sobota – JSC Wild Girls Čadca 9:2 (3:0, 3:2, 3:0)

Cassovia Velesis Košice – FBC A4ka Mikuláš Prešov 2:17 (0:4, 1:5, 1:8)