Prešov bol blízko k prekvapeniu

11.03.2018 16:45:20
Obhajcovia titulu zo Záhorskej Bystrice sa dnes trochu so svojim súperom z Prešova potrápili. Východniari dnes zvolili iný štýl hry, čo im takmer prinieslo úspech, no napokon sa z víťazstva 5:3 tešili hráči Tsunami.

Prešovčania zmenili taktiku boja a vsadili od začiatku na osobný kontakt, čo síce prinieslo kúskovanie hry, ale takmer aj úspešný výsledok pre hostí. Prešov sa ujal vedenia, keď vo štvrtej minúte otvoril skóre Jan Komínek. Tsunami onedlho vyrovnalo, no Východniari sa ešte pred prvou sirénou dostali opäť do jednogólového náskoku.

Počas druhého dejstva sa nadýchli hráči Tsunami k obratu a gólmi Maroša Kovala a kapitána Jakuba Horeckého otočili na 3:2. Prešov sa v záverečnej tretine opäť dotiahol, no o malú chvíľu v oslabovke strelil rozhodujúci gól Záhorskej Bystrice Vladimír Gramblička. Bodku za výsledkom dali domáci do prázdnej brány počas power-play hostí. „Bol to úplne iný zápas ako včera. Prešovčania prešli z klasickej technickej hry na tvrdú a miestami až nebezpečnú hru. Nebol to pekný florbal. Bol to zápas plný osobných stretov, následných faulov a vylúčení na oboch stranách. Čo sa nám včera podarilo premeniť, to sme dnes nedokázali a preto bol výsledok podstatne vyrovnanejší. Sme radi za víťazstvo a máme týždeň na to aby sme sa pripravili na podobný štýl hry ako v poslednom zápase. Do Prešova pocestujeme so zámerom ukončiť sériu už v sobotu,“ povedal hrajúci tréner Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

Až štyri góly z piatich sme dostali pri rôznych situáciach. Jeden v počte štyroch proti štyrom, ďalší v oslabení, potom dokonca pri našej presilovke a posledný do prázdnej brány... To hovorí za všetko, no aj napriek tomu sme sa dnes presvedčili, že sa dá proti Tsunami zahrať dobrý zápas a preto sa v domácich stretnutiach pokúsime sériu zvrátiť,“ povedal kapitán FBC Mikuláš Prešov Martin Sikorjak.

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)