Prešov na pokraji zostupu, Michalovce blízko k záchrane

19.03.2019 16:37:36
Počas víkendu sa odohrali štyri barážové súboje o postup resp. záchranu v extralige žien. Predposledné Michalovce si doma poradili s bratislavským Lidom a vedú 2:0 na zápasy. Rovnako vedie aj Partizánske nad Mikulášom Prešov, ktoré však bolo účastníkom prvej ligy.

Na Šariš necestovalo družstvo z Partizánskeho v plnej sile a tak boli ich obavy z nepoznaného extraligového súpera legitímne. Po chvíľke však všetko opadlo a dievčatá sa do skúsenejšieho súpera zahrýzli ako sa patrí. Výsledkom ich snaženia bol výprask domáceho Prešova 12:5. V nedeľu už nebol výsledok tak jednoznačný, no k výhre urobili hosťujúce hráčky rázny krok už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0 a celý zápas 6:3. „Do Prešova sme odchádzali s tým, že to bude ťažké. Nehrala nám najproduktívnejšia hráčka súťaže Tamara Dobošová a pre chorobu nevycestovala ani kapitánka Alexandra Geschwantnerová a niekoľko ďalších hráčok. Dievčatá ale zabojovali a hlavným strojcom úspechu bola Petra Hačková v našej bránke. Zúročila všetky svoje skúsenosti a priviedla družstvo k dvom víťazstvám. Verím, že doma nás príde podporiť veľa fanúšikov a hlavne budeme v plnej sile. Nič ako víťazstvo v sobotu neberieme,“ povedal tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček.

 

Michalovčanky obsadili v extralige predposledné miesto a tak mali tabuľkovo horšieho súpera z prvej ligy, ktorým bolo ŠK Lido. Hosťujúce družstvo zrejme nemalo veľké ambície postúpiť a domáce Východniarky dokonale zužitkovali všetky extraligové skúsenosti, ktoré pretavili do dvoch víťazstiev 9:3 a 15:4. „Prvý zápas sme nehrali kvôli hale v domácom prostredí a museli sme vycestovať až do Humenného. Dievčatá v úvode zápasu pôsobili ospalo a nekoncentrovane, čo sa prejavilo aj na hre a vedení Lida. S pribúdajúcim časom sa dievčatá prebudili, čo bolo poznať aj na zlepšenej hre. Zápas sme nakoniec zvládli. Nedeľný zápas sme už hrali doma. Na tento súboj prišli aj naše ďalšie dve hráčky, ktoré sa nemohli zúčastniť prvého zápasu kvôli povinnostiam v hokejovej ženskej lige. Ich prítomnosť bola od začiatku cítiť a tak sme v druhom stretnutí boli jednoznačne lepší. Z víkendu máme dobrý pocit a do Bratislavy pocestujeme odhodlane uhájiť extraligovú príslušnosť,“ povedal tréner Michaloviec Gerhard Puchír.

 

Výsledky barážových zápasov extraligy žien:

 

1. zápas – sobota 16. 3. 2019:

 

Eastern Wings Michalovce – ŠK Lido Prírodovedec 9:3 (1:2, 4:1, 4:0)

 

FBC Mikuláš Prešov – FBK Harvard Partizánske 5:12 (2:5, 2:4, 1:3)

 

2. zápas – nedeľa 17. 3. 2019:

 

Eastern Wings Michalovce – ŠK Lido Prírodovedec 15:4 (7:1, 4:0, 4:3)

 

FBC Mikuláš Prešov – FBK Harvard Partizánske 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť