Prešov „nakupoval,“ FBC Trenčín priebežným lídrom

10.09.2018 12:24:16
Novú florbalovú sezónu zahájili aj účastníci extraligy juniorov. Už v piatok sa o premiéru postarali hráči trenčianskeho AS, ktorí privítali nováčika z Modry. Dva kruté debakle majú za sebou Prešovčania, ktorí schytali dve dvadsať gólové nádielky a sú poslední v tabuľke.

Nováčik z Modry uchmatol v piatkovej predohrávke trenčianskemu tímu FBK AS dva body, keď po remíze 6:6 v riadnom hracom čase o víťazstve hostí rozhodol trojgólový strelec Modry Milan Juhanyak. Trenčania neuspeli ani s druhým nováčikom a podľahli Dukle Banská Bystrica opäť o jediný gól a to 9:10. „S víkendovým bodom nemôžeme byť vôbec spokojní. Verili sme si na zisk všetkých šiestich so súpermi, ktorí sú v lige nováčikovia, ale asi to správne športové šťastie nestálo pri nás. V piatok sme zo súperovho brankára spravili hrdinu. Gólman Modry chytil približne 35 striel a teda klobúk dole. Na druhý deň sme tiež neboli horším tímom. Počítajú sa ale body a ten máme len jeden. Aby sme sa dostali do play-off, budeme musieť body uchmatnúť silnejším súperom a niekoho prekvapiť,“ skonštatoval tréner FBK AS Trenčín Peter Klapita.

 

Zaujímavý duel sa mohol odohrať v sobotu v Stupave kam mali zavítať žilinské „Kobylky.“ Úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica sa chystali na tento súboj, no podľa prvotných informácii sa hosťom zo Žiliny pokazil na ceste do Stupavy autobus a tak sa zápas neodohral. Včera však Tsunami zvíťazilo nad Oravčanmi z Mútneho 7:4. „Tešili sme sa na úvodný zápas, ale takéto veci sa stávajú a hráči sa s tým vedia v pohode vysporiadať. Včera chalani odohrali skvelý zápas, hrali perfektne. Mladí a noví hráči sa veľmi dobre zapojili. Všetky tri formácie „šliapali" na sto percent. Škoda, že sa nám trochu strelecky nedarilo. Zase na druhú stranu nás v bránke vynikajúco podržal Maťo Haba,“ zhodnotil víkend tréner majstrovského Tsunami Stanislav Hujo.

 

Košické družstvá ATU a Florko odohrali počas víkendu len po jednom zápase. Odniesli si to však Prešovčania, ktorí dostali od ATU „nakladačku“ 24:0 a od Florka 20:4...

 

Schuti si zastrieľali aj hráči bronzového tímu z predchádzajúcej sezóny a to florbalisti 1. FBC Florbal Trenčín, ktorí oboch nováčikov poslali domov s výpraskom. Najprv zdolali Modru 15:3 a včera aj Banskú Bystricu 21:2, čo spôsobilo, že sa Trenčania usadili na čele ligovej tabuľky. „Naše družstvo zostalo oproti predchádzajúcej sezóne v kompletnom zložení a tak pracujeme na zdokonaľovaní nášho herného prejavu. Navyše sa snažíme do kádra zapracovať nové posily z iných klubov. Príprava bola dlhá a náročná, no úvodné výsledky naznačujú, že ideme dobrým smerom. Začiatky oboch víkendových zápasov boli nervózne, ale to sme očakávali. Teraz bude dôležitou a hlavnou prioritou klubu zapracovať mladých odchovancov do mužského áčka,“ povedal tréner 1. FBC Florbal Trenčín Pavel Polakovič.

 

Bratislavský Snipers odohral oba víkendové súboje v domácom prostredí, no s polovičnou úspešnosťou. V sobotu sa chlapci z hlavného mesta tešili z troch bodov po víťazstve 13:6 nad Mútnym, no v nedeľu podľahli žilinským „Kobylkám“ tesne 6:7.

 

Výsledky extraligy juniorov:

 

Predohrávka 2. kola – piatok 7. 9. 2018:

 

FBK AS Trenčín – FBC BlueBerries Modra 6:7 pp (3:2, 2:3, 1:1, 0:1)

 

1. kolo – sobota 8. 9. 2018:

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBC BlueBerries Modra 15:3 (5:3, 4:0, 6:0)

 

FaBK ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov 24:0 (7:0, 7:0, 10:0)

 

FBK AS Trenčín – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 9:10 (2:5, 2:2, 5:3)

 

Snipers Bratislava – TJ FBK Hornets Mútne 13:6 (2:1, 6:3, 5:2)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – nehralo sa

 

2. kolo – nedeľa 9. 9. 2018:

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 21:2 (6:0, 5:1, 10:1)

 

Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 6:7 (2:0, 1:5, 3:2)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – TJ FBK Hornets Mútne 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

 

FK Florko Košice – FBC Mikuláš Prešov 20:4 (6:0, 8:1, 6:3)

 

Tabuľka po 2. kole:

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť