Prešov zdolal Rimavskú Sobotu a vyhral prvú ligu žien

05.03.2020 11:47:05
Florbalistky Prešova sa stali víťazkami prvej ligy žien. Rozhodli o tom v sobotu, keď v priamom súboji o čelo tabuľky zdolali Rimavskú Sobotu. Tá skončila druhá a tretiu priečku obsadili dievčatá z bratislavského tímu Snipers.

Prešovčanky mali už po sobote prvé miesto vo vrecku, keďže zdolali hlavné konkurentky v boji o pozíciu lídra tabuľky hráčky družstva FBC Slovan Rimavská Sobota 11:6. Nedeľňajšia prehra na pôde Banskej Bystrice 3:6 ich tak nemusí príliš mrzieť. „Nedeľný zápas sa nám výsledkovo nepodaril, ale v sobotu sme si pripísali dôležitú výhru a sme šťastní, že sa nám podarilo ovládnuť prvú ligu,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner Prešovčaniek Jan Komínek.

 

Banskobystričanky pred víťazstvom nad Prešovom zdolali na domácej palubovke aj florbalistky Cassovie Velesis Košice 6:3 a záverečný súťažný víkend tak boli stopercentné. „Potešilo ma, že sme doma ukončili účinkovanie v prvej lige žien plným bodovým ziskom. Paradoxne, rovnakým výsledkom aj s posledným, aj s prvým družstvom v lige, napriek tomu, že sme prvé vzájomne zápasy prehrali. Dokázali sme, že florbal vieme hrať. So 7. miestom som spokojný a máme sa z čoho odraziť do novej sezóny. Cez víkend sme sa výborne naladili na prípravu na M-SR dorasteniek, ktoré budeme organizovať v Slovenskej Ľupči. V lige sme sa stále herne zlepšovali, no stále je na čom pracovať,“ uviedol kouč Dukly Zdenko Babík.

 

Iba jeden duel mala na programe Čadca, ktorá sa so sezónou rozlúčila v sobotu domácim triumfom nad FBK Hornets Mútne 7:4. Wild Girls obsadili piate miesto. „Do zápasu s Mútnym sme vstúpili s vedomím, že je to náš posledný domáci zápas a chceli sme vyhrať. Otvoriť skóre sa nám podarilo už v štvrtej minúte a čoskoro sme pridali ďalšie dva presné zásahy. Záver úvodnej časti priniesol ešte jeden náš gól a nálada v kabíne bola hneď o niečo lepšia. Počas druhej dvadsaťminútovky sme inkasovali dva góly, čo pramenilo z našej nepozornosti a nerozvážnosti. Mútne ďalej zvyšovalo obrátky a my sme sa museli oveľa viac brániť. Tretia tretina sa niesla v znamení pekných gólov na oboch stranách, ale skvelá atmosféra v hale a pokyn trénera udržať si chladnú hlavu nám zabezpečili konečný výsledok 7:4,“ opísala stretnutie hráčka Čadce Lucia Gašparíková, ktorá v jedenástich zápasoch ročníka 2019/2020 nazbierala päť bodov za jeden gól a štyri asistencie.

 

Výsledky zápasov I. ligy žien:

 

Sobota 29. februára 2020:

 

Snipers Bratislava – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Cassovia Velesis Košice 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
JSC Wild Girls Čadca – FBK Hornets Mútne 7:4 (4:0, 0:2, 3:2)
FBC Slovan Rimavská Sobota – FBK A4ka Mikuláš Prešov 6:11 (1:3, 5:4, 0:4)

 

Nedeľa 1. marca 2020:

 

FBC Slovan Rimavská Sobota – Cassovia Velesis Košice 11:2 (4:0, 3:0, 4:2)
MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – FBK Hornets Mútne 12:4 (2:0, 5:0, 5:4)
FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC A4ka Mikuláš Prešov 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

 

Konečná tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

späť