Prešovčania nezopakovali senzáciu, do finále Žilinčania

29.03.2015 22:22:34
Semifinálová séria Salming Extraligy mužov medzi Prešovom a Grasshoppersom Žilina sa skončila podľa predpokladov víťazstvom vicemajstra 3:1 na zápasy.

„Kobylky“ po streleckej naháňačke, ktorá sa odohrala v Žiline, nepripustili na pôde Východniarov žiadne prekvapenie. Včera sa trápili až do predĺženia, no napokon počas neho dokázali streliť víťazný gól na 3:2. Dnes dokázali vyhrať nad Prešovom v riadnom hracom čase 7:5 a zabezpečili si postup do finále, kde sa stretnú proti ATU Košice. „Znovu to boli dva vyrovnané a veľmi náročné súboje ako u nás v Žiline. Aj napriek zdravotným problémom, ktoré nás v súčasnosti trápia, sme mali v oboch posledných zápasoch navrch. Náš širší káder podľa mňa rozhodol o našom postupe do finále,“ povedal tréner Žiliny Tomáš Hrnčiar.

Prešovčania si po vyradení víťaza základnej časti súťaže ŠK 1. FBC Trenčín na druhý tím tabuľky verili. Menej skúseností, užší káder a chýbajúce šťastie však zariadili, že druhý zázrak sa nekonal aj keď nebolo k nemu ďaleko. „Včerajší duel vyhral naozaj šťastnejší tím. Ani dnes to z našej strany nebolo zlé. Ešte desať minút pred koncom sme viedli o gól, no rozhodli predovšetkým väčšie skúsenosti Žilinčanov a taktiež nám už v závere chýbali sily. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, ktorí po oba dni zaplnili halu a vytvorili perfektnú kulisu. O to viac nás mrzí, že sme ich nepotešili víťazstvom. Konečný stav série je spravodlivým vyjadrením súboja. Ak by nám niekto pred sezónou povedal, že obsadíme konečné štvrté miesto, zobrali by sme ho všetkými desiatimi. Boli sme blízko od finále a dnes nás štvrté miesto trochu hnevá. V konečnom účtovaní to však považujeme za úspech,“ zhodnotil sériu kapitán FBC Mikuláš Prešov Martin Sikorjak.

ZDROJ FOTO: facebook FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina